background img
Mar 27, 2014
0 0

Youtube Kapatıldı

Yazar

Google’ın video servisis Youtube’a Türkiye’den giriş engellendi. Twitter’dan sonra Youtube’un da fişini çeken Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB)’ın kararı gündeme bomba gibi düştü. İşte standart DNS adreslerinden Youtube’un engellenmesi ve detaylar.

Son dönemde ülkemizde yaşanan sıcak gelişmelerden sonra Twitter’ın fişini çeken TİB, Youtube’da erişime engellenen siteler arasına aldı. 27 Mart 16:30 itibariyle erişimin yasaklandığı Youtube’a standart DNS ayarları ile giriş yapmak istediğinizde karşınıza Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun logosunun yer aldığı bir uyarı mesajı çıkıyor. TİB tarafından ülkemizde erişime kapatılan Youtube için alınan karar ise ; “5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda YouTube hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 27/03/2014 tarih ve 490.05.01.2012 -48125 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.” olarak geçiyor.

Twitter’dan sonra Youtube’un da ülkemizde erişime engellenmesi gözleri diğer sosyal paylaşım sitesi Facebook‘a çevirdi. Facebook ile alakalı engelleme kararının da önümüzdeki hafta içerisinde alınacağı gündemde yer alan bilgiler arasında.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın