background img
Eyl 19, 2013
0 0

Yeni Nexus 10’un Üreticisi ve Fiyatı Belli Oldu

Yazar

Asus Nexus 10Google’ın yeni Nexus cihazları ile alakalı sızıntılar devam ediyor. Yeni Nexus telefon modelinde Google’ın tercihini yine LG’den yana kullanacağı iddiları sızdırılan görsellerle güçlenirken yeni Nexus 10 tablette hangi üreticiyi tercih edeceği merak konusuydu. İşte Yeni Nexus 10 modelinin üreticisi ve fiyatı.

Temmuz ayında düzenlenen etkinlikle resmiyet kazanan yeni Nexus 7’de Google’ın üretici değişikliğine gitmeyerek yine Asus’u tercih ettiğini görmüştük. Yeni Nexus 7 ve Android 4.3‘ün tantııldığı etkinlikte Android ve Chrome OS şefi Sundar Pichai‘nin Nexus 10’da üretici değişikliğine gitmeyerek yine Samsung ile işbirliği içerisinde olabileceklerinin ilk sinyalini vermişti. Geek.com’un Ağustos ayında yapmış olduğu habere göre Google, Nexus 7 satışlarında elde ettiği başarıyı Nexus 10‘da da yakalamak için yeni Nexus 10’da üretici olarak Asus‘u tercih edeceği iddia edilmişti. Geek’in bu iddiasını güçlendiren bir sızıntı bugün geldi.

Asus Nexus 10@Rage06 Twitter hesabı tarafından paylaşılan görselde Google’ın yeni Nexus modelinde Asus‘u tercih ettiği görülüyor. Hatta Asus Nexus 10 modelinin İngiltere’de 399$‘dan satışa sunulacağı bilgisi paylaşılan görselde yer alıyor. Asus Nexus 10 modelinde Qualcomm Snapdragon 800 işlemci ve 2 GB RAM değerinin olması bekleniyor.

Google’ın 14 Ekim‘de düzenleyeceği tanıtım etkinliğinde LG Nexus 5 ve Asus Nexus 10 modellerini tanıtacağı iddiaları sızıntılarla gittikçe güçleniyor.

Kaynak : Ray (Twitter)

** Görsel Techcrunch’dan alınmıştır.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın