background img
Eyl 2, 2013
0 0

Yandex Navigasyon Türkiye’ye Geliyor

Yazar

Yandex NavigasyonGoogle ile rekabeti her alanda sürdürmekte kararlı olan Yandex uzun süredir Google’dan beklenen navigasyon hamlesini yaparak Google’dan bir adım öne geçti. Yakında Türkiye’de ücretsiz olarak sunulacak olan Yandex Navigasyon’un ilk tanıtımı yapıldı. İşte Yandex Navigasyon’un detayları.

Türkiye pazarına yönelik geliştirdiği servislerle Google’a rakip olan Yandex, ücretsiz olarak sunacağı Navigasyon uygulaması ile Türkiye’deki pazar payını arttırmayı planlıyor. Özellikle Rusya ve Ukrayna’da popüler olan Yandex Navigasyon uygulaması Türkiye’nin ilk gerçek zamanlı trafik bilgisi veren navigasyon uygulaması olarak lanse ediliyor.

Kullanıcı dostu arayüz, sesli yol tarifi, trafik yoğunluğuna göre en hızlı alternatif rota önerileri ve ücretsiz olmasıyla kullanıcılardan ilgi görmesini beklediğimiz Yandex.Navigasyon uygulaması kitle kaynaklı ve gerçek zamanlı tarfik bilgisi sunması ile piyasadaki navigasyon uygulamaları arasından sıyrılıyor. Türkiye’deki tüm şehirlerin ve yolların güncel vektör haritalarının yer alacağı navigasyon uygulaması yılın son çeyreğinde kullanıma sunulacak.

Android tabanlı telefon ve tabletlerde kullanılabilecek olan Yandex.Navigasyon uygulamasının kullanıma sunulduğunda haberdar olmak istiyorsanız sitede yer alan “Haber Ver” kısmına eposta adresinizi veya telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

Kaynak : Yandex

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın