background img
Oca 25, 2013
0 0

Xperia Z Türkiye’de Ön Siparişe Açıldı

Yazar

Sony-Xperia-ZSony’nin CES 2013’te tanıttığı üst düzey telefonu Xperia Z, Türkiye’ de ön siparişe açıldı. İşte Xperia Z’nin tahmini Türkiye fiyatı ve ön sipariş detayları.

Sony’nin CES 2013’te 12 ödül birden alan telefonu Xperia Z için Türkiye’de ön siparişe açıldı. BTSony tarafından ön siparişe açılan telefonunun Türkiye fiyatı ile alakalı ilk bilgi de böylece gelmiş oldu. BTSony, Xperia Z’nin Türkiye fiyatını 1999 TL olarak belirlemiş ve telefonun Mart ayının ikinci haftasından sonra Türkiye’ye giriş yapacağı bilgisini de paylaşmış. Zaten telefonun tanıtılmasından sonra Sony Türkiye yetkilileri sosyal medyadan Xperia Z’nin Türkiye’de satışa sunulma tarihini Mart ayı olarak paylaşmıştı. Ön sipariş vermek için 300 TL kapora fiyatı belirleyen BTSony, telefonun resmi satış fiyatı belli olduktan sonra ödenmiş olunan bu kaporanın düşülerek kalan miktarın ödenmesi için özel bir bölümün açılacağını bildiriyor.

Avrupa merkezli online perakende sitesi Clove tarafından 440£ yaklaşık 705$’ dan ön siparişe açılan Xperia Z, Polonya merkezli online perakende sitesi Sonymobile-sklep tarafından 900$’ dan ön siparişe açılmıştı.  Tüm bu fiyat bilgilerinden sonra telefonun Türkiye’de satışa sunulmasını bekleyen çoğu kullanıcı Xperia Z’nin yaklaşık olarak 1800-2000 TL arasında bir fiyatla satılacağı düşünüyordu. Sony Türkiye tarafından henüz fiyat bilgisi paylaşımı olmadığını belirtmiş olalım.

Sony Xperia Z, 5 inç 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde TFT OptiContrast ekran,1.5 GHz hızında çalışan krait mimarili 4 çekirdekli  Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 işlemci, Andreno 320 grafik işlemci, 13 MP Exmor RS arka kamera, 2.2 MP Exmor R ön kamera, 2 GB RAM ve 2330 mAh bataryaya sahip.

Telefonun tüm teknik özelliklerini incelemek için tıklayınız.

Kaynak : BTSony

Kategoriler:
Android Haberleri

Yorumlar: Xperia Z Türkiye’de Ön Siparişe Açıldı

  • Xperia z beğendiğim bir cihaz ocakta kapora ödemesini yaptım.Tahmini mart ayı 2.haftası Türkiyede satılacak denildi.Şimdilerde ise Nisanın 2. haftasından bahsediliyor.Sony Türkiye ne yapmaya çalısıyor.Biz Sony yetkili firmalarını tercih ettik.Artık vazgeçip online sitelerden mi alalım bunu mu istiyorlar.Bence Sony Türkiye, ne bizi maduretmeli nede bu ön sipariş alan firmalarını.Böyle giderse kaporyı da iptal edeceğim,Sony ürünlerini de almayacağım Sony Türkiye görevini yap.

    erol 11 Mart 2013 00:33 Cevapla
  • Xperia Z btsony.com ‘dan alan ürünü alan müşterilerimiz 8 Nisan’da kargoya verilerektir.

    btsony 03 Nisan 2013 11:13 Cevapla

Bir Cevap Yazın