background img
May 7, 2013
0 0

Xperia P İçin Android 4.1 Jelly Bean Güncellemesi Türkiye’de

Yazar

Sony Xperia P Android 4.1 Jelly Bean

Mart ayının sonunda Xperia P için sızdırılan Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi dağıtılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde Sony tarafından yapılan açıklama ile Xperia P, Xperia Go ve Xperia E Dual modelleri için dağıtılmaya başlanan Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi Türkiye cihazlarına ulaşmaya başladı.

Xperia P için dağıtılmaya başlanan güncelleme kablosuz olarak cihazlara gelmeye devam ediyor. Güncellemeyi PC Companion, SEUS veya Bridge for Mac yazılımları ile bilgisayar üzerinden de takip edebilirsiniz. Satın alma ve üretim numaralarına göre dağıtılan güncelleme kademeli olarak Xperia P kullanıcılarına ulaşmaya devam ediyor. Güncellemenin telefonuna ulaşmasını beklemek istemeyen okurlarımız Flashtoll ile Jelly Bean kurulumunu gerçekleştirebilir.

Güncelleme ile 6.2.A.0.400 kernel(çekirdek) sürümü ve 3.0.8 kod numarasına kavuşan Xperia P(LT22i), Android 4.1’in sunduğu yeniliklerle performansını arttırıyor. Özellikle Project Butter sayesinde daha hızlı ve akıcı bir performans sergileyen Xperia P’de arayüz geçişleri güncelleme ile hızlanıyor. Sony Walkman, Albüm, STAMINA mod, Google Now vb. birçok yeniliğin yer aldığı Jelly Bean güncellemesi telefonun kamera çekim performansını önemli derecede arttırıyor.

Bildirim ışıklarının STAMINA Mod açık iken çalışmadığını hatırlatarak daha önce sızdırılan Jelly Bean ROM’unu deneyen bir kullanıcının paylaşmış olduğu video ile sizleri başbaşa bırakalım.

Son olarak Xperia S, Xperia SL, Xperia Ion ve Xperia Acro S için yayınlanması planlanan Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinin Mayıs ayı içerisinde dağıtmaya başlanacağını hatırlatalım.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın