background img
Oca 2, 2013
0 0

Xperia Odin, Xperia ZL Olarak Geliyor

Yazar

Sony-Xperia-ZLSony Xperia Z’ nin küresel versiyonu olması beklenen Xperia ZL’ in ilk görseli paylaşıldı. İşte Sony Xperia ZL hakkında son detaylar.

Sony’ nin Full HD ekrana sahip olması beklenen yeni amiral gemisinin Xperia Yuga (C660X) ismi ile Japonya’ da, Xperia Odin (C650X) ismi ile küresel pazarlara çıkması bekleniyordu. Fakat son bilgilere göre Sony Xperia Yuga’ nın Xperia Z ismi ile Japonya’ da satışa çıkacağı iddia edildi. Hatta gün içerisinde sizlerle burada Xperia Z’ nin ilk basın görselini paylaşmıştık. Xperia Z’ nin gün güzüne çıkmasından sonra Xperia Odin ismi ile anılan ve Sony’ nin amiral gemisini küresel pazarlara süreceği telefonun Xperia ZL ismi ile satışa çıkacağı Xperiablog tarafından paylaşıldı.

Xperia Z ile neredeyse aynı tasarıma sahip olan Xperia ZL, 5 inç büyüklüğünde 1920 x 1080 piksel Full HD ekran, 1.5 GHz dört çekirdekli Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 işlemci, Adreno 320 grafik işlemci, 2 GB RAM ve 13 MP kameraya sahip olacak.

Sony Xperia ZL’ de micro SD kart desteğine sahip olması bekleniyor. Ayrıca çıkarılamayan batarya ile satışa sunulacak olan telefonun paylaşılan görselinde dikkatleri çeken nokta ön kameranın konumlandırıldığı alan. Hep üst tarafta görmeye alıştığımız ön kamera Sony Xperia ZL’ de sağ alt tarafa konumlandırılmış. Daha önce benzer ön kamera konumlandırmasını Nokia N9′ da görmüştük.

Son olarak SeCafe.nl sitesinin paylaştığı bilgilere göre Xperia Z’ den daha kalın ve ağır olması beklenen telefonun CES 2013 etkinliğinde tanıtılmasını bekliyoruz.

Kaynak : Xperia Blog

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın