background img
Eki 15, 2012
0 0

Windows 8 Beklentileri Hızla Düşüyor

Yazar

Topeka Capital analistlerinden Brian White’ın Microsoft yatırımcılarını ve taraftarlarını üzecek haberleri var. Brian White, çeşitli tedarik zincirleriyle görüşmek için Asya’ya gittikten sonra Windows 8 beklentilerinin yüksek olmadığını belirtti.

Windows 8 Ekran Görüntüsü

White’a göre Windows 8 için olumsuz bir hava var ve Microsoft büyük bir heyecanla yeni işletim sistemini masaüstü ve mobil sistemler için çıkarmayı beklerken tedarikçilerden gelen destek biraz zayıf. Windows 8’in çıkmasına sayılı gün kala (26 Ekim 2012) böyle bir şeyin gerçekliği Microsoft için pek iyi olmayacaktır.

Elbette Windows 8 çıktıktan sonra neredeyse bütün dizüstü bilgisayarlarla birlikte satılacak. Yani işin dizüstü tarafında pek sıkıntı yok. Bu şekilde yeni işletim sisteminin bir süre gündemde kalacağı, fakat yıl sonuna doğru heyecanın azalacağı bekleniyor. Yine beklentilere göre, Windows 8 ancak 2013’ün ikinci yarısında cihazların çoğunluğunda yer almaya başlayacak.

Microsoft’un yeni işletim sisteminin çıkmasına 11 gün kaldı. Çıktığı zaman hem masaüstünde hem dizüstünde hem de mobil cephesinde nasıl bir etkisi olacağını hep birlikte göreceğiz.Kaynak: Business Insider

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın