background img
Ara 16, 2014
0 0

WhatsApp’ın Web Sürümü ile Alakalı İlk Sızıntı Geldi

Yazar

500 milyon kullanıcı ile anlık mesajlaşma uygulamaları arasında liderliğini sürdüren WhatsApp, akıllı telefon ve tabletlerden sonra Web sürümüyle de çok konuşulmaya hazırlanıyor. WhatsApp beta uygulamasının kaynak kodlarında görülen WhatsApp Web tanımı Facebook’un WhatsApp’ı web uygulaması olarak sunmaya hazırlandığını ortaya çıkardı.

Geçtiğimiz ay devreye aldığı ‘Okundu’ özelliğiyle Kasım ayınının en çok konuşulan konuları arasında yerini alan WhatsApp, Aralık ayında da Web sürümü ile konuşulmaya devam ediyor. Bilindiği üzere sadece akıllı telefon ve tabletler üzerinden çalışan WhatsApp uygulaması resmi olarak Facebook bünyesine geçiş yapmasından sonra Web sürümüyle gündeme bomba gibi düştü. AndroidWorld.nl sitesinin paylaşmış olduğu bilgilere göre; WhatsApp’ın beta kaynak kodları arasında yer alan ‘WhatsApp Web’ ifadesi, mobil dünyada anlık mesajlaşma uygulamalarının liderinin bilgisayar desteği için çalışmalar yaptığını gösteriyor. Web oturumundaki son hareketleri izleyen kod parçacığı, WhatsApp betaya yapılan güncelleme ile silinse de internette “WhatsApp’a web desteği geliyor mu?” sorularının önüne geçemedi.

whatsapp-bilgisayarWhatsApp’ın en büyük rakiplerinden olan Telegram’ın kurucularından Pavel Durov’un WhatsApp’la ilgili ortaya attığı iddia ise WhatsApp’a web sürüm desteği geleceğini destekler nitelikte. Telegram’a ait web geliştirme kitini geliştiren mühendisleri kendi bünyesine transfer etmek için temaslarda olan şirket, Facebook login sisteminin de olduğu WhatsApp web sürümü hazırlığında gibi görünüyor.

İddialar ile alakalı henüz resmi bir açıklama yayınlamayan WhatsApp’ın nasıl bir strateji izlediğini ilerleyen günlerde uygulamaya dahil edilecek olan sesli arama özelliğinden sonra çok daha net göreceğiz.

Kaynak : AndroidWorld.nl

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın