background img
Nis 23, 2014
0 0

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Öncesi 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Yazar

Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınan popüler anlık mesajlaşma uygulaması  WhatsApp 500 milyon aktif kullanıcı sayısını geride bıraktığını duyurdu.

Şubat ayında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp anlık mesajlaşma uygulamaları arasında liderliğini sürdüreceğini resmi blogu üzerinden yaptığı açıklama ile duyurdu. Facebook’un satın aldığında 450 milyon aktif kullanıcısı sayısına sahip olan uygulama 2 ayda 50 milyon kullanıcı daha kazanarak 500 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Açıklamaya göre Brezilya, Meksika, Hindistan ve Rusya’da diğer ülkelere göre daha hızlı bir büyüme kaydetti.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in WhatsApp için belirdeği 1 milyar aktif kullanıcı sayısı yolunda emin adımlarla ilerleyen Whatsapp, günde 700 milyon fotoğraf ve 100 milyon video paylaşımı ile big data konusunda mobil sektörün en önemli mihenk taşlarından.

2004 yılında kurulan Facebook’un 6 yılda ulaştığı 500 milyon kullanıcı sayısına çok daha hızlı ulaşan WhatsApp özellikle sesli görüşme desteği güncellemesi sonrası daha hızlı bir ivme ile büyüme kaydedecektir.

Kaynak : WhatsApp

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın