background img
Eyl 11, 2013
0 0

WhatsApp 10.Yılını Kutluyor Mesajı Çılgınlığı

Yazar

WhatsappAkıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte klasik kısa mesajın yerini akıllı mesaj uygulamaları aldı. Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında lider olan WhatsApp’ta farklı bir mesaj çılgınlığı dün geceye damgasını vurdu. İşte WhatsApp’ta yer alan sahte 10.yıl kutlama mesajı ve detaylar.

Dün akşam oynanan Romanya – Türkiye milli maçı sırasında 3 arkadaşım tarafından aynı mesajın WhatsApp’tan gelmesi bu yazının çıkış noktası oldu. Arkadaşlarımdan gelen mesaj aynen şu şekilde ” WhatsApp 10.yılını kutluyor. Bizi desteklediğiniz için siz değerli üyelerimize teşekkürü borç biliriz. Bu mesaji whatsapp kullanıcısı 10 arkadaşınıza illettiğiniz taktirde 5 sene ücretsiz whatsapp kullanma hakkını kazanacaksınız. İnandırıcı gelmedimi? Web sayfamız da konuyla ilgili açıklamamıza göz atabilirsiniz: www.whatsapp.com Mesajınız 10 whatsapp üyemize ulaştıktan sonra kutucuk yeşil olacak ve siz 5 sene ücretsiz üyelik kazanmış olacaksınız tebrikler!!!”

İlk anda ne oluyor bu da nerden çıktı tepkisine yol açan mesaj, kullanıcılar tarafından ilgi görmüş olacak ki 3 arkadaşımdan kısa bir süre içerisinde aynı mesaj tarafıma ulaştı. iOS platformu için de geçtiğimiz günlerde ücretsiz olan uygulamanın 5 sene daha ücretsiz kullanılma isteği kullanıcıları viral bir çalışmanın içerisine attı. Böylece 1 yıl ücretsiz kullanım sonrası 0.99$ olan uygulama 4.senesinde 10.yıl kutlamalarıyla gündeme geldi. 2009 senesinde Biran Acton ve Jan Koum tarafından hayata geçirilen uygulamada yer alan 10.sene kutlama mesajı ülkemizdeki kullanıcılar tarafından dün gecenin en çok paylaşılan mesajı oldu sanırım.

İlk anda kendisinin spam bir çalışma olduğunu gösteren mesaj yazım hatalarına rağmen WhatApp’ta paylaşılmaya devam ediyor.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın