background img
Oca 7, 2013
0 0

Vizio da 7 inçlik Tablet Üretecek

Yazar

Vizio-7-inc-tablet-1
Acer’ ın geçtiğimiz günlerde resmileşen 7 inçlik tabletini sizinle paylaşmıştık. 7 inçlik tablet piyasasına giren bir diğer firma da Vizio oldu. Asus ve Amazon’ dan sonra 7 inçlik tabletlerdeki çeşitlilik daha da artacak gibi duruyor.

Vizio’ nun hala prototip aşamasında olan 7 inçlik tabletinde 1280 x 800 çözünürlükte 7 inç IPS ekran yer alıyor. Tablet gücünü Asus Nexus 7 de olduğu gibi Nvidia ürünü dört çekirdekli Tegra 3 ten almakta. Yalnız işlemcinin saat hızı hala gizliliğini koruyor. Tablet 16 GB depolama alanına sahip olacak ve 1.2 MP ön kamera ile piyasaya sürülecek.

Android işletim sisteminin artık özel arayüzlere olan ihtiyacı ortadan kaldırdığına dikkat çeken Vizio, yeni tabletinde  Android 4.2 sürümünde ki stok arayüzü kullanıyor.

Vizio-7-inc-tablet-2

Cihazın daha ayrıntılı özellikleri ve görselleri daha sonra netlik kazanacak. Vizio bu tableti 2013 ün ilk yarısında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Tegra 3 kullanıcıların beklentisini karşılamamıştı. Umarım Vizio gerekli optimizasyonlarla cihazın daha stabil olmasını sağlamıştır. Çünkü Tegra 3 kullanan diğer cihazların fazla ısınması, gerekli performansı verememesi, bazı çift çekirdekli işlemcilerden geri kalması gibi sorunlar kullanıcıların biraz çekingen davranmasına neden olabilir.

Cihazın ülkemize ne zaman geleceği ve fiyatı henüz netlik kazanmadı.

Cihazın prototipinin elde nasıl durduğunu buradan izleyebilirisniz:


Kaynak: TheVerge

Kategoriler:
Android Tabletler

Bir Cevap Yazın