background img
Nis 5, 2014
0 0

Vine’a Direkt Mesaj Özelliği Geldi

Yazar

Twitter’ın 6 saniyelik video paylaşma imkanı sunan popüler uygulaması Vine’a son dönemin popüler yenilikleri arasında direkt mesaj güncelleme ile eklendi. İşte Vine’a eklenen Vine Message nam-ı diğer direkt mesaj özelliğinin detayları.

Mobil yolculuğunun hemen başında Twitter tarafından satın alınan Vine, 2013 yılına damga vuran mobil uygulamaların başında geliyor desek yanlış olmaz sanırım. 2013 yılının Haziran ayında Android platfromu için de Google Play’de yerini alan uygulama kısa sürede 40 milyon kullanıcı rakamını geride bırakarak alanında kırılması zor bir rekora imza attı. 6 saniyelik video paylaşımı ile özellikle mobilite alanının giderek gelişmesiyle popülerliği gün geçtikçe artan uygulama büyük bir güncelleme ile tekrardan gündemde.

Instagram’ın geçtiğimiz aylarda yaptığı güncelleme ile direkt mesaj özelliğine kavuşmasının üzerine Vine’a da geleceği konuşulan direkt mesaj özelliği güncellemeyle Vine kullanıcılarına sunuldu. Vine’ın “Vine Message (VM)” olarak adlandırdığı yeni özellik sadece Vine kullanıcıları için sınırlı olmamasıyla bir adım öne çıkıyor. Vine’a üye olsun veya olmasın rehberinizde kayıtlı tüm kişilere video ve metin gönderme imkanı sunan yeni güncelleme ayrıca profil renklendirmesiyle dikkat çekiyor. Vine kullanmayan kişilere Vine mesajlarınızı SMS veya e-posta yoluyla gönderebilirsiniz.

Vine’da direkt mesaj göndermek için mesajlar simgesine veya arkadaşınızın profilindeki mesaj gönder butonuna dokunmanız yeterli. Vine videolarını arkadaşlarınızla direkt mesaj olarak paylaşmak için video altındak paylaş butonundan vine mesajı seçeneğini seçmeniz yeterli.

Twitter’ın Vine’a bir sonraki güncellemede mevcut video klipleri de paylaşma özelliğini eklemesi bekleniyor. Uygulamada şu anda Vine videosu paylaşmak için mutlaka yeni video çekimi yapılması gerekiyor.

Kaynak : Vine Blog

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın