background img
Eki 3, 2013
0 0

Vertu’dan 4900€’luk Android Telefon “Constellation”

Yazar

Vertuİngiliz üretici Vertu özel olarak ürettiği lüks akıllı telefonlar arasına 4900€ fiyat etiketine sahip Vertu Constellation modelini dahil ettiğini açıkladı. Yaklaşık 14 bin TL fiyat etiketine sahip olan Vertu Constellation modelinin tüm detayları sizlerle.

İlk android telefonu Vertu Ti modelini geçtiğimiz Şubat ayında tanıtan İngiltere merkezli Vertu yeni android telefonunu tanıttı. Android telefon pazarında teknik özellikleri ile orta segmentte yerini alan Vertu Constellation modeli fiyatı ile lüks telefon tutkusu olan kullanıcıları hedefliyor. Vertu Constellation modeli 4.3 inç 720p ekrana sahip. 200 gramlık bir çelik topun 1 metre yükseklikten ekran üzerine bırakılmasına bile dayanabilen safir kristal kaplı olan ekrana zarar vermenin tek yolu elmasla çizmek.

Titanyumdan yapılmış olan kasa tasarımına sahip olan Vertu Constellation modelinin arka paneli deri ile kaplı. Turuncu, siyah, Cappucino, Mocha ve kiraz renk seçenekleriyle satışa sunulacak olan telefonun titanyum gövdesi darbelere karşı mukavemetini arttıyor.

Oualcomm’un 1.7 GHz hızında çalışan Snapdragon çift çekirdekli işlemcisinin yer aldığı modelde 13 megapiksel 1080p video kaydı yapabilen arka kamera bulunuyor. Vertu Ti modelinde 64 GB dahili depolamaya yer veren şirket Vertu Constellation modelinde 32 GB dahili depolama seçeneğini sunuyor. Wi-Fi, Bluetooth ve NFC gibi bağlantı seçeneklerinin yer aldığı telefon Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip. 1800 mAh bataryanın güç verdiği Constellation modelinde Londra Senfoni Orkestrası tarafından hazırlanmış özel zil sesleri, Kaspersky anti virüs program, Vertu Life, Vertu Certainty ve Vertu Constellation uygulamaları yer alıyor.

Vertu Life uygulaması sayesinde Vertu anlaşmalı gece klüplerine giriş imkanı, Vertu Constellation uygulaması sayesinde ise Protector Services Group tarafından sağlanan kişisel güvenlik servisine Constellation modeli sahipleri ücretsiz olarak ulaşabiliyor. iPass sayesinde kürsele Wi-Fi erişiminin de telefonda sunulduğunu ekleyelim.

4900€ fiyat etiketi ile Vertu Constellation modeli Ekim ayı içerisinde kullanıcılarla buluşacak.

Kaynak : Pockent-Lint

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın