background img
Tem 25, 2012
0 0

USB Flash Belleklerinizi Nexus 7’de Nasıl Kullanabilirsiniz?

Yazar

Nexus 7 kullanıyorsunuz ve dahili hafıza ve ekstradan aldığınız sd kart hafızası size yetersiz mi geliyor? O zaman bu yazıda bilgiler dikkatinizi çekebilir ve size epey yardımcı olabilir.

Nexus 7 nize usb flash belleklerinizi bağlayabilir ve boyutu 1-2 GB olan android oyunları flash belleğinizden çalıştırabilir, müzik arşivinize ulaşabilir hatta nexus 7 nizden 1080p HD film bile izleyebilirsiniz.

Nexus 7 nize usb flash belleğinizi bağlamak için öncelikle bir usb otg kablosuna ihtiyacınız var. Sonrasında ASTRO veya Solid Explorer Beta gibi bir dosya yöneticisine de sahip olmanız gerekiyor.

USB OTG kablomuz ve dosya yöneticimiz hazır olduktan sonra markete gidip Stickmount uygulamasını indirmeniz gerekiyor.
Stickmountu indirip çalıştırdıktan sonra karşınıza alttaki gibi bir ekran gelecek:
Ekran görüntüsünde Mount ve Unmount başlıklarıyla görmüş olduğunuz linklerle Nexus 7 nize usb flash belleklerinizi bağlayabilir ya da bağlantıyı güvenli şekilde koparabilirsiniz. Mount diyerek usb flash belleğinizi bağladıktan sonra uygulama otomatik olarak aygıtı okuyacak ve belleğin içerisindekli dosyalarınız kullanıma hazır halde karşınıza gelecektir.


Kaynak: AndroidCentral

Kategoriler:
Uygulama Canavarı

Yorumlar: USB Flash Belleklerinizi Nexus 7’de Nasıl Kullanabilirsiniz?

  • merhaba anlattığınız herşeyi yaptım artı nexus 7 yi root ettim ama hala otg ile usb flash bellek bagladığımda ne usb nin ışığı yanıyo nede stick mount programı bi tepki veriyor. sadece stick mount ta mount a bastığımda none yazısı çıkıyo kaç gündür internette okuyup denemediğim şey kalmadı bi yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

    veritas 23 Şubat 2013 14:17 Cevapla
  • Biz oyunları nasıl oynayacağız peki flash bellekten ?

    Hüseyin 05 Ağustos 2014 17:37 Cevapla

Bir Cevap Yazın