background img
Haz 1, 2014
0 0

Turkcell’nin Akıllı Saati “T-Fit” Tanıtıldı

Yazar

Türkiye’nin ilk operatör markalı 4G LTE destekli telefonu Turkcell T50’nin yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türki Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde Turkcell’den süpriz bir çıkış geldi. Turkcell T-Fit modeliyle giyilebilir akıllı cihazlarlara giriş yapan Turkcell’in akıllı saattinin tüm detayları haberimizde sizlerle.

T serisi akıllı telefonlarıyla şimdiye kadar 1.5 milyon kullanıcıya ulaşan Turkcell geçtiğimiz sene Türkiye’nin ilk yer tasarım akıllı telefonu Turkcell T40’a resmiyet kazandırmasından sonra Türkiye’nin ilk operatör markalı 4G LTE destekli telefonu ünvanını da elde etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nde beta olarak 4G LTE desteği sunan Turkcell yeni akıllı telefonu T50’nin lansmanı için yavru vatanı tercih ederek 4G LTE desteğinin sunduğu mobil data hızını gözler önüne serdi. 4G LTE desteği, 1.2 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 400 işlemci, 16 GB dahili depolama, 1 GB RAM, 13 megeapiksel arka kamera ve Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi ile dikkat çeken telefonun tüm detaylarına buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz. Turkcell T50’nin tanıtım etkinliğinde süpriz bir çıkış yaparak Türkiye’nin ilik yerli giyilebilir akıllı cihazı Turkcell T-Fit‘e de resmiyet kazandıran şirket giyilebilir teknolojilere böylece ilk adımını atmış oldu.Turkcell T-Fit SiyahMakineler arası iletişim giderek daha önemli olduğu günümüzde sunduğu hizmetlerle makineler arası iletişime de sonuna kadar destek veren Turkcell, giyilebilir akıllı cihaz teknolojilerine de giriş yaparak bu sektörün ülkemizde daha da gelişmesini sağlayacak gibi görünüyor. Uygun fiyatı ve kompact tasarımı ile dikkat çeken Turkcell T-Fit, 04.9 inç OLED ekrana sahip. Bluetooth 4.0 LE teknolojisi sayesinde piyasadaki farklı akıllı cihazlarla (Android-iOS) eşleştirilebiliyor. Standart saat işlevinin yanında hassas hareket sensörü sayesinde adımsayar/mesafe takibi, kalori bilgilendirmesi, şarj durumu, uyku kalitesi bilgilendirmesi ve titreşimli bildirimli alarm gibi özellikler sunan Turkcell T-Fit, Turkcell’in 2014 yılındaki T50 ile birlikte mobil dünyadaki en büyük kozu olacak gibi duruyor. Ortalama 4 güne kadar kullanım süresi sunan bir bataryaya sahip olan T-Fit giyilebilir akıllı cihazlardan beklenen temel işlevleri yerine getiriyor.

Sağlık ve spor odaklı olarak geliştirilen Turkcell T-Fit sarı, pembe, turkuaz ve sişyah renk seçenekleriyle Haziran ayı içerisinde 199 TL‘den satışa sunulacak.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın