background img
May 11, 2015
0 0

Turkcell T60 Ön Sipariş Süreci

Yazar

8 Mayıs’ta ülkemizdeki fiyat/performans akıllı telefon pazarına merhaba diyen Turkcell T60 için ön sipariş sürecini başlatmaya hazırlanan Turkcell’in ön sipariş süreci ve kampanyasını bu yazımızda detaylandırıyoruz.

T serisi akıllı telefonları ile 2 milyon adet satış rakamını geride bırakan Turkcell özellikle geçtiğimiz sene satışa sunduğu Turkcell T50 modeli ile operatör telefonlarına olan bakış açısını bir nebze değiştirdi desek yanlış olmaz sanırım. Tasarımı, teknik özellikleri ve fiyatı ile fiyat/performans akıllı telefon pazarının en etkin cihazlarından birisi olan Turkcell T50, 10 ayda 500 bin adet satış rakamı ile güzel bir başarı yakaladı. Turkcell 50 ile yakalanan bu başarıyı devam ettirmek isteyen Turkcell, T60 modelinde telefonun donanımı güçlendirerek kullanıcıların ilgisini çekmeyi hedefliyor.

Turkcell T60 FiyatTurkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun katılımıyla 8 Mayıs’ta gerçekleşen Turkcell T60 lansmanında telefonun teknik özelliklerinin belli olmasından sonra merakla telefonun fiyat bilgisini bekleyenler önce 999 TL’lik satış fiyatıyla karşılaştı. 999 TL’lik satış fiyatından sonra ön siparişe özel 799 TL’lik fiyatın açıklanması Turkcell’in dolar kurunda yaşanan hareketlenmeye karşı bir önlem aldığını gösterdi. 15 Mayıs’ta Turkcell.com.tr üzerinden ön siparişe açılacak olan telefonun hangi tarihler arasında ön sipariş fiyatının devam edeceği henüz belli değil ama Turkcell’in daha önce satışa sunduğu Turkcell T40 ve T50 modelleri üzerinden yorumlayacak olursak Turkcell T60 yaklaşık 1 ay ön siparişte kalacak.

Turkcell T50-T40Turkcell T50 modelini 30 Mayıs’ta Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde düzenlediği etkinlik ile tanıtan Turkcell, telefonu için hazırlamış olduğu tüm görsellerde telefonun ana sayfasında 30 Mayıs Cuma 2014 ifadesine yer vermişti. Turkcell T50, 30 Mayıs’ta tanıtılıp 9 Temmuz’da satışa sunulmuştu.

Turkcell T40 modelini ise 20 Ağustos 2013’te tanıtan Turkcell, telefonu için hazırlamış olduğu tüm görsellerde telefonun ana sayfasında 15 Eylül Pazar 2013 ifadesine yer vermişti. Turkcell T40, 20 Ağustos’ta tanıtılıp 2 Ekim’de satışa sunulmuştu.

Turkcell T60 İncelemeTurkcell T60 modeline 8 Mayıs’ta resmiyet kazandıran Turkcell, telefonu için hazırlamış olduğu tüm görsellerde 20 Haziran Cumartesi ifadesini tercih etmiş. Turkcell T40 ve T50 modellerinde lansman sonrası yaklaşık 1 aylık bekleme süreci izleyen Turkcell T60’da bu süreci ön sipariş ile değerlendirerek önümüzdeki günlerde Vodafone ve General Mobile‘dan gelecek olan atakları izleyecek gibi duruyor.

15 Mayıs’ta ön siparişe açılacak olan Turkcell T60 tahminen 20 Haziran’a kadar ön siparişte kalacaktır. Ön siparişte izlenen 799 TL’lik agresif fiyatlandırma telefonun ön sipariş sürecinden sonra da sürerse bu sene Turkcell T60’nın ismini çok satan cihazlar arasında sık sık göreceğimizi gösterebilir.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın