background img
Tem 31, 2014
1 1

Turkcell T50’nin Ön Kamerası 5 Megapiksel Mi?

Yazar

Akıllı telefonlarının donanımsal özelliklerinin artmasıyla birlikte popüler olan selfie (özçekim) modası birçok akıllı telefon üreticisine günümüzde arka kamera kadar ön kameranın da önemli olduğunu gösterdi. Geçtiğimiz günlerde raflarda yerini alan Turkcell T50’de özçekim modasından nasibini aldı. Turkcell’in resmi sitesinde 2 megapiksel ön kamera değerine sahip olduğunu vurguladığı Turkcell T50, AnTuTu Benchmark test detayları, Google Camera ve stok kamera uygulamasına göre 5 megapiksel ön kameraya sahip. İşte Turkcell T50’nin ön kamerası ile alakalı detaylar.

Her yıl merakla beklenen Oscar töreninde Ellen DeGeneres‘in öncülüğünde başlatılan selfie furyası Oscar gecesinin önüne geçti denilebilir. Twitter’da şu ana kadar en çok paylaşılan fotoğraf olan Oscar gecesine ait fotoğraf selfie modasının bir anda ivme kazanmasına vesile oldu. Türk Dil Kurumu’nun da kayıtsız kalmadığı ve Türkçe’ye özçekim kelimesini kazandırmasıyla giderek popülerleşen özçekim modası akıllı telefon alımlarında ön kameranın da teknik özellikler tablosunda dikkat edilen özellikler arasında olmasına neden oldu. Özellikle fiyat/performans kategorisinde ve üst segmentte yaşanan kıyasıya rekabette küçük farklar telefonları ön plana çıkarmaya veya geri plana itmeye başladı. Turkcell‘in geçtiğimiz günlerde test merkezimizde yerini alan yeni telefonu Turkcell T50’de fiyat/performans akıllı telefonlar kategorisinde yerini sunduğu teknik donanım ve uygun fiyatıyla aldı.Turkcell T50 Ön Kamera1.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 işlemci, 5 inç HD ekran paneli, 1 GB RAM, 16 GB dahili depolama, 13 megapiksel arka kamera ve Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle raflarda yerini alan Turkcell T50 tarifeye ek 8 TL’den başlayan fiyatlarla raflarda yerini alan T50, Turkcell’in resmi sitesinde paylaşmış olduğu bilgilere göre 2 megapiksel ön kameraya sahip olan Turkcell T50 Android platfromunun güvenilir benchmark testlerinden olan AnTuTu Benchmark testine göre 5 megapiksel ön kameraya sahip. Turkcell T50’de yüklü olarak gelen stok kamera uygulamasının ayarlarında da 3072 x 1728 piksel çözünürlüğünde fotoğraf çekim imkanı sunan 5 megapiksel ön kameraya sahip olduğu görünüyor. Google’ın Android 4.4 KitKat işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için Nisan ayında Google Play Store’da yayınladığı Google Camera uygulamasına göre de Turkcell T50’nin ön kamera değeri 5 megapiksel.

Yüz güzelleştirme, gülümseme yakalama ve normal çekim modlarının sahip olan Turkcell T50’nin ön kamerası 1920 x 1080 piksel Full HD video kaydı imkanı da sunuyor. Turkcell T50’nin önümüzdeki günlerde paylaşacağımız detaylı incelemesinde Turkcell T50’nin ön ve arka kamerasından fotoğraf ve video çekim örneklerine yer vereceğimizi hatırlatırız. 

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın