background img
Ağu 28, 2014
0 0

Turkcell T50 Saatte 135 Adet Satış ile Rekora Gidiyor

Yazar

Turkcell’in 9 Temmuz’da satışa sunduğu yeni telefonu T50 satış rakamları ile adından söz ettiriyor. Piyasaya sürüldüğü 9 Temmuz tarihinden itiabren 165 bin adet satılan Turkcell T50 fiyat/performans kategorisinde hareketli günlerin yaşanmasını sağladı. İşte Turkcell T50’nin son satış rakamları ve detaylar.

Mayıs ayının sonunda Kuzey Kıbrıs’da düzenlenen özel bir etkinlikle resmiyet kazanan Türkiye’nin operatör markalı 4G LTE destekli ilk akıllı telefonu olan Turkcell T50, General Mobile Discovery’in yakaladığı 1.5 milyon satış rakamına gözünü dikti. Satışa sunulduğu 9 Temmuz tarihinden itibaren 165 bin satış rakamını geride bırakan T50, Turkcell’in cihaz portföyünde en çok tercih edilen akıllı telefon oldu. Satışta olduğu süre zarfında saatte ortalama 135 adet satış rakamına ulaştı.Turkcell T50 Made in TurkeyT50’nin yerli üretimi için de start veren Turkcell, Eylül ayından itibaen Türkiye’nin ilk operatör markalı 4G LTE destekli akıllı telefonunu Eylül ayından itibaren “Made in Turkey” damgasıyla satışa sunmayı planlıyor. Turkcell T50’nin ulaştığı satış rakamı ile alakalı açıklamada bulunan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv “Turkcell T50’nin ulaştığı başarı, hem bizim için büyük bir gurur kaynağı hem de ülke ekonomisi açısından müthiş bir katkı. Herkesin en ileri teknolojiye en uygun koşullarda ulaşabilmesi hayaliyle başladığımız T serisi yolculuğumuzda, bugüne kadar toplam 1,7 milyon adedi aşan satış rakamına ulaştık. Cari açığın azaltılmasına dönük yaklaşık 850 milyon TL’lik pozitif katkı sağladık. Geçtiğimiz yıl hedeflerimizi bir adım ileri taşıyarak Türkiye’nin ilk yerli akıllı telefonu Turkcell T40’ı Türkiye’de üretme hayalimizi gerçeğe dönüştürdük. Şimdi sıra T50’de; Türkiye’nin en çok tercih edilen akıllı telefonlarından biri olan Turkcell T50’yi ülkemizde üretmeye başlıyoruz. T serisi telefonlarımıza gösterilen yoğun ilgi Turkcell markasına olan güveni ortaya koyuyor. Bundan sonra da bu güvene layık olmak için çalışmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

5 inç 1280 x 720 piksel HD ekran paneli, 1.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 işlemci, Adreno 305 grafik işlemci, 1 GB RAM, 16 GB dahili depolama (microSD kart desteği yok), 13 megapiksel arka kamera, 5  megapiksel ön kamera, 2300 mAh batarya ve Android 4.4.2 KitKat işletim sistemine sahip olan Turkcell T50’nin geçtiğimiz günlerde aldığı ilk performans güncellemesiyle alakalı detaylara buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın