background img
Şub 3, 2015
0 3

Turkcell T50 İçin Yeni Güncelleme Yayınlandı

Yazar

Turkcell’in Temmuz ayında satışa sunduğu akıllı telefonu Turkcell T50 için yeni bir güncelleme yayınlandı. İşte Turkcell T50 için Şubat ayının ilk günlerinde sunulan güncellemenin detayları.

Ayda yaklaşık 80 bin satış rakamı ile Turkcell’in şimdiye kadar satışa sunduğu akıllı telefonların en başarılısı olma ünvanını elde eden Turkcell T50 için merakla beklenen güncelleme gecikmeli de olsa yayınlandı. Turkcell T50 için Ağustos ayı içerisinde ilk güncellemeyi yayınlayan Turkcell bugün telefonuna ikinci güncellemeyi sundu.

Turkcell T50’de bulunan Turkcell tarafından özelleştirilmiş Android 4.4.2 KitKat tabanlı ROM’un derleme numarasını B17’den B19’a yükselten güncelleme bazı sistemsel yenilikleri de bünyesinde barındırıyor. 33.27 MB büyüklüğündeki güncelleme ile Turkcell T50 kullanıcılarının özellikle sosyal medyada çok fazla gündeme getirdikleri kamera sorunlarına çözüm bulmaya çalışan Turkcell, güncelleme ile kamera arayüzüne hareketli çekim modunu getirmiş gözüküyor. Hareketli çekim modu ile özellikle haeketli nesnelerin çekiminde yaşanan odaklama sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen Turkcell ayrıca üst menü barında telefondaki interneti dağıtmak için – Turkcell’in deyimi ile “Telefonunuzu modeme çevirmek için”– WiFi Hotspot ikonu konumlandırılmış.turkcellt50-guncelleme12

Genel hatlarıyla performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri üzerine yoğunlaşan güncellemeyi cihazınıza yüklemek için  Yazılım Güncelleme uygulamasından “Çevrimiçi güncelleme” yapmanız gerekmektedir. Güncelleme yaptığınızda kişiler, mesajlar, müzikler, fotoğraflar gibi kişisel verileri korunur.

Turkcell T50 Şubat ayı güncellemesiyle gelen yenilikleri sıralayacak olursak;

 • Facebook Messenger uygulamasında sesli mesaj gönderme sorunu giderilmiş gözüküyor.
 • 4G LTE güncellemesi (2015 yılı içerisinde ülkemizde 4G LTE altyapı hizmeti sunulmaya başlanacak)
 • Kamera arayüzünde hareketli fotoğraf çekme fonksiyonu
 • Üst menü çubuğunda zil sesinin durumu (Zil sesi, sessiz, titreşim) ve Wi-Fi Hotspot ikonları
Kategoriler:
Android Haberleri

Yorumlar: Turkcell T50 İçin Yeni Güncelleme Yayınlandı

 • telefonum guncellemeye basladı ve kendını kapattı en son % 71 de kalmıstı sımdı acılmıyr

  gulnur 04 Şubat 2015 02:01 Cevapla
 • Merhaba,T50 cihazımda güncellemeyi indirip yeniden başlatıp kur dediğim halde kurulumun %26seviyesinde hata verip recovery ekranına geri gönderiyor. Cache/fota/update.zip yüklemek için tıkladığım zamanda bir türlü güncelleme gerçekleşmiyor. Bunun çözümünü sorabilir miyim ?

  Halil 05 Şubat 2015 15:03 Cevapla
 • Güncelleme sorunsuz yüklendi ama telefonda internette takıllmalar la birlikte Flash ışığını açtığımızda şarj olma özelliği de kayboldu :(

  Tugay 06 Şubat 2015 00:27 Cevapla
 • Benim t50 hala güncelleme gelmedi sorun nedir sizce çevrim içi güncelle yapiyorum olmuyo yaziliminiz güncell diyor…

  Emre 19 Şubat 2015 20:22 Cevapla
 • %29 DA takılıyor kalıyor recovery ekranına geri dönüyor güncellemem gerçekleşmiyor bunun çözümünü öğrenebilirmiyim

  alper 20 Şubat 2015 14:49 Cevapla
 • Bendede yazılımınız gümcelli diyor ama hiç bişeyde olmuyor

  çiçek kız 26 Nisan 2016 22:22 Cevapla

Bir Cevap Yazın