background img
Ağu 16, 2014
0 2

Turkcell Gençleri Gnçtrkcll Uygulamasında Buluşturuyor

Yazar

Turkcell’in gençlik kulübü gnçtrkcll 7.3 milyon gnçtrkcll’inin merakla beklediği mobil uygulamasını Google Play ve Apple Store’da yayınladı. İşte Turkcell gnçtrkcll mobil uygulamasının sunduğu hizmetler ve detaylar.

Turkcell’in Ağustos ayının ilk haftasında yayınladığı App’siz Adam trailer videosu Turkcell’in yeni bir application ile karşımıza çıkacağının ilk göstermesi olmuştu. Farklı platfromlarda 1 milyon izleme rakamına kısa sürede ulaşan App’siz Adam trailer videosu 4 Ağustos’da Turkcell’in gnçtrkcll uygulamasını Google Play ve Apple Store‘da yayınlamasıyla sonlandı. 7.3 milyon gnçtrkcll üyesininin hem iletişim hem de sosyal ihtiyaçlarına yönelik özel avantajları oyunlaşmış kurgular üzerinden mobil uygulamasında sunan Turkcell düzenlediği blogger etkinliğiyle gnçtrkcll uygulaması ve App’siz adamı bloggerlarla buluşturdu.

Turkcell Bireysel Pazarlama Gençlik Segment Direktörü Bahar Uçanlar‘ın eğlenceli sunumu ile başlayan etkinlikte App’siz adamın katılmasıyla daha eğlenceli hale gelen blogger etkinliğinde gnçtrkcll uygulamasının yazılım sürecinden hedeflerine kadar bir çok konuda bilgi paylaşımında bulunuldu.Gnctrkcll FırsatlarımTurkcell’in gnçtrkcell platfromunu tek bir çatı altında topladığı gnçtrkcll uygulamasında kullanıcılar kendi profillerini oluşturarak kişisel kullanım ve paket bilgilerini güncel olarak takip edebiliyor. Turkcell’in Hesabım uygulamasının farklılaştırarak gnçtrkcll uygulamasının içerisinde sunması gnçtrkcll’lilerin hesapları ile alakalı tüm detayları takip edebilirken, TL yükle ve TL iste işlemlerini de sorunsuz olarak yapabiliyor.

Rozetlerim menüsünde gnçtrkcll’lieri oyunlaştırılmış bir kurgu içerisinde rozet sahibi yapan Turkcell kullanılan kampanyalarda veya uygulamayı kullanımına bağlı olarak çeşitli rozetler sunuyor. Kullanıcıların hangi rozetlere sahip olabileceğini rozetlerim ekranında sunan Turkcell bazı rozetleri ise oyunlaştırılmış kurgu içerisinde sunarak süpriz rozetlerle uygulamaya dahil etmiş. Push notification alt yapısı ile kazanılan rozetleri anında bildirimlerle kullanıcıya sunan Turkcell uygulama içerisinde daha fazla rozet kazanılmasını ve arkadaşlarınızın kazandığı rozetleri görebilmenizi sağlıyor.

Fırsatlarım menüsü ise gnçtrkcll’ilerin en çok kullanacağı menü olacak gibi gözüküyor. Tüm gnçtrkcll fırsatlarını veya kişiye özel fırsatları ve kullandığınız fırsatları takip edebileceğiniz menü SMS ile sinema kampanyası, pizza kampanyası gibi kampanyalarda indirim şifre alınmasının yerini alacak gibi gözüküyor. Fırsatlarım menüsüyle tüm kampanyalarla alakalı kişiye özel şifrenizi anında alabilirsiniz.

Millet Ne Yapıyor menüsünde 7 Eylül’de İtü Maslak stadyumunda düzenlenecek olan GNCFEST’14‘te özellikle kullanacak olan Turkcell, Pharrell Williams, İnna, Rita Ora, Manga, Model ve Mabel Matiz’in katılacağı etkinliğinin sahne ışıklarının rengi, sıradaki şarkı vb. seçenekleri uygulama içerisinden gnçtrkcll’lire sorarak mobil uygulamayı interaktif olarak kullandırmayı hedefliyor.Gnctrkcll GencaverUygulama içerisinde ne fazla dikkat çeken ise mobil sektörde kurumsal bir çok şirkette yakında göreceğimiz düşündüğümüz özellik ise” Gencaver”. Gencaver ismi verilen müşteri temsilcisi kurumsal şirketlerin müşteri hizmetleri ve CRM çalışmaları için örnek olacak bir çalışma olmuş. Konuşmaktansa yazmayı daha çok seven genç kitleye Gencaver ile ulaşan Turkcell, gnçtrkcll’ilerin hatlarıyla alakalı tüm sorularınlarını Gencaver üzerinden direkt müşteri hizmetlerine yazarak sorabilmesini sağlıyor. Turkcell’in Call Center’larında özel olarak eğitilmiş hedef kitleyle samimi bir konuşma izlemesi sağlayan müşteri temsilcisi uygulama içerisinde sağ üstte gnçtrkcll’ileri bekliyor.

Google Play’de kullancıılardan 4.5 ortalama oy alan gnçtrkcll uygulamasını buradan indirerek “App’siz Adam” olmaktan kurtulabilirsiniz.  Turkcell’in farklı mobil uygulamalarını uygulama içersinde sunarak uygulamayı daha da geliştirerek aktif kullanıcı sayısını arttıracağını düşünüyoruz.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın