background img
May 5, 2013
0 0

Toshiba’dan Tegra 4 İşlemcili Tablet Geliyor

Yazar

Toshiba Tegra 4 Tablet Nvidia’nın CES 2013’te görücüye çıkardığı Tegra 4 işlemcisi android cihazlarda yerini almaya başlıyor. Nvidia’nın yeni işlemcisinin yer aldığı cihazlar için geri sayımın devam ettiği şu günlerde ilk görüntüler Toshiba’dan geldi. İşte Toshiba’nın Tegra 4 işlemcili tableti ve detaylar.

Nvidia’nın 72 adet çekirdeğe sahip grafik yongası yerleştirdiği Tegra 4 işlemcisi, Toshiba’nın AT10LE-A modelinde yer alacak. Geçtiğimiz ay AnTuTu testinde ortaya çıkan Tegra 4 işlemcili Toshiba tabletin ilk görüntüleri de paylaşıldı. Techblog tarafından paylaşılan görüntülere göre Tegra 4 işlemcili ilk tablet Toshiba’nın AT10LE-A modeli olabilir. HP’nin de android tablet pazarında daha etkin olmak için Tegra 4 işlemcili bir tablet üzerinde çalıştığı iddiaların da yer aldığını hatırlatalım.

Toshiba Tegra 4 TabletTegra 4 işlemcisi Cortex A15 tabanlı 1.8 Ghz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci ve 72 adet çekirdeğe sahip GeForce grafik işlemcisinini bünyesinde barındırıyor. AnTuTu Benchmark test sonucunda Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S4’ten daha yüksek puan alan işlemcinin AT10LE-A model numarasına sahip Toshiba tablette yer alacağı paylaşılan fotoğraflarda görülüyor.

10.1 inç Full HD ekran, 2 GB RAM ve Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi ile raflarda yerini alması beklenen tablette SD kart girişi, mini USB girişi ve USB çıkışı yer alıyor. Çift hoparlörün yer aldığı tablet 10.1 inç tablet pazarına farklı bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Toshiba Tegra 4 TabletToshiba Tegra 4 TabletPaylaşılan resimlerde Toshiba’nın tabletle beraber klavye aksesuarını da hazırladığını gösteriyor. Tabletin isminin ne olacağı ve ne zaman satışa sunulacağı hakkında Toshiba‘dan resmi açıklama gelmemiş olsa da yılın 2.çeyreğinin sonunda Toshiba’nın yeni tabletini android tablet pazarına sunacağı iddiası gündemde.

Kaynak : Techblog

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın