background img
Tem 6, 2013
0 0

Sony Xperia ZR Satışa Sunuldu

Yazar

Xperia ZR FiyatSony’nin Mayıs ayında resmiyet kazandırdığı suya ve toza karşı dayanıklı telefonu Xperia ZR satışa sunuldu. Rusya, İsveç ve Hollanda’da ilk olarak satışa sunulan telefonun fiyatı ve detayları haberimizde.

Şubat ayında düzenlenen CES 2013 fuarında suya ve toza karşı dayanıklı telefonu Xperia Z‘yi tanıtan Japon devi Sony, üst düzey akıllı telefonlara suya ve toza karşı dayanıklı özelliğini ilk olarak getiren firma oldu. Xperia Z’nin satış rakamlarından memnun olan şirket, Mayıs ayı içerisinde suya ve toza karşı dayanıklı yeni telefonu Xperia ZR modeline resmiyet kazandırdı. 4.55 inç HD ekran paneline sahip olan telefonun ilk fiyat bilgisi Avrupa’dan gelmişti. Birçok Avrupa ülkesinde ön sipariş listelerinde yerini alan Xperia ZR sonunda satışa sunuldu.

Rusya, İsveç ve Hollanda‘da satışa sunulan telefonunun LTE versiyonun için belirlenen fiyat 539€. Siyah ve beyaz renk seçenekleri ile ilk anda satışa çıkan telefonun mint ve pembe renk seçenekleri de mevcut. Temmuz ayının ortalarında ülkemizde de satışa sunulmasını beklediğimiz Xperia ZR modelinin Türkiye fiyatının ise 1400-1500 TL arasında olmasını bekliyoruz.

1.5 GHz hızında çalışan krait mimarili 4 çekirdekli  Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 işlemci ve Andreno 320 grafik işlemciye sahip olan Xperi ZR IP55/IP58 sertifikaları ile 1.5 metrelik su altında 30 dakikaya kadar dayanıklılık sunuyor. 13 MP’ lik kamera ve 2.2 MP’ lik Exmor R ön kameraya sahip olan telefon düşük ışıkta bile üst düzey performans sergileyecek bir kameraya sahip. Superior Auto özelliği ile saniyede 15 kare fotoğraf çekmenize olanak Brust Mode özellikliğine sahip. 2 GB RAM ve 8 GB dahili hafızaya sahip olan Xperia ZR 32 GB’a kadar micro SD kart desteği sunuyor. Telefonun tüm teknik özellik ve detaylarına buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kategoriler:
Android Haberleri

Yorumlar: Sony Xperia ZR Satışa Sunuldu

  • ZR resmi dist. aracılığı ile Türkiye’ye getirilmeyecek ! Bunu da açık açık yazarsanız, kullanıcıların aklı karışmamış olur. Sonra Temmuz ortalarında bu telefonun geleceğini beklerse sonu hüsranla biter ;)

    Ercan 07 Temmuz 2013 13:21 Cevapla

Bir Cevap Yazın