background img
May 7, 2013
0 0

Sony Xperia ZR Geliyor

Yazar

Sony Xperia ZRSony’nin CES 2013’te tanıtığı Xperia Z modelinden sonra yeni bir model daha hazırlığında olduğu iddia ediliyor. Sony Xperia ZR adı verilen yeni model hakkında son detaylar haberimizde.

Sony’nin CES 2013’te tanıttığı 5 inç boyutundaki yeni amiral gemisi Xperia Z, suya ve toza karşı dayanıklı yapısı ile dikkatleri üzerine çekti. Xperia Z ile birlikte tanıtılan Xperia ZL modeline tanıtan Sony, Xperia ZL modelini tüm pazarlarda satışa sunmadı. Ülkemizde 1850 TL’den satışa sunulan Xperia Z modelinin satış rakamlarından memnun olan Japon devi, 4.6 inç boyutunda 720p ekran çözünürlüğüne sahip Xperia ZR modeli üzerinde çalışıyor.

Sony Xperia ZR modelinin Xperia Z ile benzer özelliklere sahip olması bekleniyor. Full HD ekran yerine 720p ekran çözünürlüğünü tercih eden Sony, Qualcomm’un Snapdragon S4 Pro işlemcisine veya Snapdragon 600 işlemcisine Xperia ZR modelinde yer verecek. Adreno 320 grafik işlemcisi, 2 GB RAM, 13 Megapiksel çözünürlüğünde Exmor RS kamera, 2300 mAh batarya, 8 GB dahili hafıza( 64 GB’a kadar micro SD kart desteği) ve Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olacağı iddia edilen Sony Xperia ZR modelinin çıkış tarihi ile alakalı bir bilgi bulunmuyor.

4.6 inç 720p ekran çözünürlüğüne sahip olacak olan Xperia ZR modeli de tıpkı Xperia Z gibi suya ve toza karşı dayanıklı yapıda olacak. 10 mm kalınlığa ve 140 gram ağırlığa sahip olacağı iddia edilen model ekran boyutu ve teknik özellikleri ile Sony’nin iddialı modelleri arasında yerini alacak.

Kaynak : Xperia Blog

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın