background img
Şub 5, 2013
0 0

Sony Xperia Z SAR Değeri

Yazar

Sony Xperia ZSony’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi Sony Xperia Z ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte Sony Xperia Z’nin SAR değeri ve detaylar.

Geçtiğimiz günlerde Sony Xperia Z’nin ülkemizde Sony ürünleri satışı konusunda bilinen markalardan olan BTSony sitesinde 1,999 TL’den ön siparişe açıldığını burada sizlerle sizlerle paylaşmıştık. Üst düzey birçok özelliği ile android telefon piyasasına farklı bir soluk getirecek olan Xperia Z’nin SAR değeri yayınlandı. Birçok kullanıcının akıllı telefon alırken dikkat ettiği Specific Absorption Rate (SAR) yani Özgül Soğurma Oranı  Sony Xperia Z’de ne kadar?

Bu önemli soruya cevap Sony Xperia FR twitter hesabından geldi. Paylaşılan bilgiye göre Xperia Z önceki Xperia modellerine ve rakiplerine oranla ciddi anlamda düşük bir SAR değerine sahip. Telefonun SAR değeri 0.55 W/Kg.

Bildiğiniz gibi elektronik cihazlar çalıştıkları sürece etraflarına belirli ölçüde radyasyon yayarlar. Cep telefonunuzun en yüksek radyasyon yaydığı anlar telefonunuzun çaldığı veya sizin birisini aradığınız durumda bağlantının kurulmasına kadar geçen zamandır. Bu zamanlarda telefonunuzu başınızdan uzak tutmanız tavsiye edilmektedir.

Her ülkenin farklı SAR değeri limitleri vardır. Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde kabul edilen maksimum SAR değeri 1.6 W/Kg ike bu değer Avrupa sınırlarında 2.0 W/Kg olarak kabul edilmiştir.

Sony Xperia Z 0.55 W/Kg’lık SAR değeri ile akıllı telefonlar ortalamasından düşük radyasyon yayması da telefonun artılar hanesine yazılabilir. Cep telefonunuzun yaydığı radyasyondan en az düzeyde etkilenmek için konuşma sırasında kulaklık veya hands-free özelliğini kullanmanız ve gece yatarken telefonuzunu baş hizanızdan en az 2 metre uzağa koymanızı tavsiye ederiz.

Kaynak: XperiaBlog

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın