background img
Oca 2, 2013
0 0

Sony Xperia Z’ nin Basın Görseli Sızdırıldı

Yazar

Sony-Xperia-ZSony’ nin 2013 yılındaki amiral gemisi olması beklenen Xperia Z’ nin basın görseli sızdırıldı. İşte CES 2013′ te tanıtılması beklenen telefonun basın görseli ve detaylar.

Sony’ nin uzun süredir konuşulan ve Xperia Yuga ismi ile alınan telefon hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. C660X model numarası ve Xperia Yuga ismi ile uzun süredir beklenen telefonun basın görselleri beklendiği gibi Evleaks tarafından sızdırıldı.( “Evleaks” bundan sonra tüm paylaşımlarını Unwiredview sitesi üzeriden yapacağını daha önce açıklamıştı) Evleaks’ in daha önce paylaşmış olduğu birçok görsel ve detayın daha sonra doğrulandığını göz önüne aldığımızda Sony Xperia Z‘ nin paylaşılan prototiple satışa çıkacağını söyleyebiliriz.

Sony Xperia Z’ nin  5 inç büyüklüğünde 1920 x 1080 piksel Full HD ekran, 1.5 GHz dört çekirdekli Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 işlemci, Adreno 320 grafik işlemci, 2 GB RAM ve 13 MP kameraya sahip olması bekleniyor. Ayrıca telefonun Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile satışa sunulması bekleniyor.

Xperia Z’ nin ekranında kapasitif tuş kullanılmadığı görülüyor.  Micro SD kart desteğine sahip olması beklenen telefon hakkında detaylı bilgi için 8- 11 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan CES 2013 fuarını bekleyeceğiz.

Kaynak : Unwiredview

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın