background img
Şub 20, 2013
0 0

Sony Xperia Z İçin Android 4.2 Güncellemesi Geliyor

Yazar

Sony Xperia ZSony’nin yılın ilk aylarının en fazla konuşulan telefonu olan Xperia Z için Android 4.2 Jelly Bean güncellemesine ait ilk ekran görüntüsü Xperia Blog tarafından yayınlandı. İşte Sony Xperia Z Android 4.2 Jelly Bean güncellemesinin ilk ekran görüntüsü.

Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilen CES 2013’te tanıtılan Sony Xperia Z özellikle su ve toza karşı dayanıklılık özellikleri ile dikkatleri üzerine çekti. Ülkemizde de Mart ayında satışa sunulması beklenen telefon, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile Japonya’da geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Sony Mobile yetkililerin verdiği bilgiye göre Xperia Z, Android 4.2 Jelly Bean güncellemesini piyasaya çıkmasından kısa bir süre sonra alacak. Xperia Z için yayınlanacak olan Android 4.2 Jelly Bean güncellemesinin ilk görüntülerinde Baseband ve Kernel çekirdekleri değişiyor.

Xperia Z’nin test videolarında Android 4.1 Jelly Bean işletim sisteminde oyun ve uygulamalarda ekranın altında yer alan sanal home ve geri tuşunun yer alması bazı kullanıcılar tarafından eleştirilmişti. Güncelleme ile bu durumun giderilip giderilmeyeceğini bekleyip göreceğiz. Sanal tuşların görünmesi durumunun Sony’nin ülkemizde satışa sunmadığı Xperia T’de yer aldığını belirtelim.

Xperia Z’nin Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesinin Mart ayının sonundan itibaren dağıtılması bekleniyor.

Kaynak : Xperia Blog

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın