background img
Oca 13, 2013
0 0

Sony Xperia Z Erken Gelebilir

Yazar

Xperia ZSony’ nin CES 2013′ e damgasını vuran telefonu Xperia Z’ nin çıkış tarihi ile alakalı yeni iddia Polonya’ dan geldi. 

Sony Xperia Z’ nin teknik özellikleri ve tasarımı ile CES 2013′ e damgasını vurdu. Telefonun tanıtımın yapılmasından sonra Avrupa merkezli online perakende sitesi Clove tarafından 440£ yaklaşık 705$’ dan ön siparişe açıldığını buradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Clove, Xperia Z’ nin dağıtım tarihini Mart ay içerisi olarak belirlemişti. İngiltere’ den Phones4U’ un 1 MartCarphone Warehouse’ nun ise Şubat ortaları olarak belirlediği Xperia Z dağıtım tarihini, Polonya merkezli Sonymobile-sklep 18 Şubat olarak açıkladı.

Dağıtım tarihinin ileriye alınabileceğini de ön sipariş sayfasına ekleyen Polonya merkezli site, Xperia Z’ nin fiyatını ise yaklaşık 900$ olarak belirlemiş.

Türkiye’ de henüz ön siparişe açılmayan telefonun Mart ayında ülkemizde satışa sunulması bekleniyor. Fiyatı konusunda şu anda Sony Türkiye yetkililerinden herhangi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim.

Sony Xperia Z, 5 inç 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde TFT OptiContrast ekran,1.5 GHz hızında çalışan krait mimarili 4 çekirdekli  Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 işlemci, Andreno 320 grafik işlemci, 13 MP Exmor RS arka kamera, 2.2 MP Exmor R ön kamera, 2 GB RAM ve 2330 mAh bataryaya sahip.

Telefonun tüm teknik özelliklerini incelemek için tıklayınız.

Kaynak : Sonymobile-sklep

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın