background img
Oca 14, 2013
0 0

Sony Xperia Z Drop Test

Yazar

Sony Xperia ZVe beklenen video geldi! Sony’in CES 2013 etkinliğine damgasını vuran yeni amiral gemisi Sony Xperia Z için ilk drop test videosu Polonyalı bir teknoloji blogu tarafından Youtube kanallarından paylaşıldı.

Sony Xperia Z ve ZL modellerinin su geçirmez yapıda olduğunu daha önceki yazılarımızda sizlere duyurmuştuk.  Şimdi ise Sony Xperia Z’nin ne kadar sağlam olduğunu görmenizi istiyoruz. Komorkomania isimli blog tarafından kayda alınan videoda bu harika cihaz bel hizasından yere bırakılıyor ve bununla da kalmayıp üstüne bir de su dolu kavanoza atılıyor. Peki bu testlerden ne kadar hasarla çıkıyor?

Beklentiler Xperia Z’ nin ekranında herhangi bir kırılma olmaması yönünde. Bakalım Xperia Z ilk düşme (drop) testinden nasıl çıkıyor ?

Videoda özellikle düşme testinden sonra telefonunun ne durumda olduğunu çok iyi göremiyoruz fakat ekranında herhangi bir kırılma olmadığı gözüküyor. Telefonun su geçirmediğini zaten daha önce Sony’ nin lansman videolarında gözlemlemiştik. Sony Xperia Z’ nin lansman videolarını izlemek için tıklayınız. Telefon piyasaya çıktıktan sonra düşme testi denilince ilk aklımıza gelen dostlarmız Android Authority ve marjinal çizgisiyle düşme testlerine ayrı bir soluk getiren GizmoSlip‘ten ne gibi videolar gelecek.

Kaynak: PhoneArena

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın