background img
Ara 16, 2012
0 0

Sony Xperia Yuga Onaylandı

Yazar

Xperia Yuga

Sony Yuga’ ya ait test sonuçları Federal İletişim Komisyonu ( FCC ) tarafından onaylandı. İşte Sony’ nin Full HD olarak piyasaya sürmeye hazırlandığı iddia edilen telefonuna ait detaylar.

Sony’ nin Japonya’ da NTT Docomo operatörü ile satışa sunmaya hazırlandığı Xperia Yuga‘ ya ait birçok test sonucu Federal İletişim Komisyonu tarafından yayınlandı. Xperia Yuga Ekim ayı içerisinde gündeme burada  sizlerle de paylaştığımız test sonucu ile gelmişti.

Federal İletişim Komisyonu’ nun paylaştığı bilgilere göre Xperia Yuga Japonya’ da SO-E2E model numarası ile satışa sunulacak. WMC 2013‘ te tanıtılması beklenen Xperia Yuga’ nın uluslararası versiyonun model numarası ise C660X.

HTC J Butterfly, HTC Droid DNA ve bu iki modelin küresel versiyonu HTC Butterfly‘ ın piyasaya sürülmesinden sonra Oppo Find 5′ de geçtiğimiz günlerde FULL ekranlı telefonlar arasında yerini aldı. Teknoloji devi Sony’ de Full HD telefon pazarına Yuga modeli ile farklı bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Sony Yuga’ nın FCC tarafından yayınlanan test sonuçlarından sonra diğer akıllı telefon üreticilerinin de  2013 yılı için özellikle FULL HD ekrana sahip telefonlar üzerine çalışmalarını yoğunlaştıracağını söyleyebiliriz.Sony Xperia Yuga

1080p ekrana sahip olması beklenen telefonun beklenen teknik özelliklerine bakacak olursak.

  • 5 inç 1920 x 1024 piksel çözünürlüklü ekran
  • 1.5 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064
  • 2 GB RAM
  • 13 MP arka kamera 2.3 MP ön kamera
  • Android 4.1Jelly Bean İşletim Sistemi
  • 2330 mAh batarya
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, 3G

Xperia Yuga hakkında detaylı bilgi paylaşılmasını Sony tarafından yapılan gizlilik talebinden dolayı geçici olarak paylaşmayan FCC bakalım WMC 2013 fuarına kadar cihaz hakkında yeni bilgiler paylaşacak mı ?

WMC 2013, Şubat ayında gerçekleşecek.

Kaynak : Xperia Blog

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın