background img
Ağu 13, 2012
0 0

Sony Xperia TX 29 Ağustos’ta Geliyor

Yazar

Xperia Blog güvenilir kaynaklara dayandırdığı bilgilere göre Sony ‘nin akıllı telefon pazarında yeni amiral gemisi olmaya aday LT29i Hayabusa modelinin Sony Xperia TX olarak 29 Ağsutos 2012 de IFA fuarından önce yapacağı organizasyonla duyurulacak.
LT29i Hayabusa’nın ilk bilgileri Nisan sonunda ortaya çıkmıştı.Büyük ekranıyla dikkat çeken akıllı telefon, en çok 2200 mAh bataryasıyla bizleri heyecanlandırmıştı.Kavisli yapısıyla ilgi çekeceğini düşündüğümüz Sony Xperia TX’nin 2200 mAh batarya yerine 1700 mAh bataryaya sahip olacağı şu anda konuşulanlar arasında.
4.6″ ekrana sahip Sony Xperia TX 1700 mAh batarya ile piyasaya sunulursa bu bataryanın çok yeterli olmayacağını düşünüyorum.
Xperia TX modelin adının sonundaki X harfinden yola çıkarak  Sony’nin yeni harfe dayalı marka konumlandırması sonucu Xperia T (LT20p) modelinin bir üst versiyonu olarak bekleniyor.

Hayabusa’nın Japonca şahin anlamına geldiğini de ekleyelim., ingilizcesi ise Falcon. Hayabusa aynı zamanda 2003 yılında Japonya tarafından uzaya gönderilen bir uzay mekiğinin de adıdır.

The Sony Xperia TX “Hayabusa” beklenen teknik özellikleri şu şekilde:

  • Dual core 1.5 Ghz Qualcomm S4 işlemci
  • 4.6″ 720p HD ekran
  • 13 MP kamera(1.3 MP ön kamera)
  • 1 GB RAM
  • Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich
  • 16 GB dahili hafıza
Şu anda Sony Xperia TX’in özelliklerinden duyurulanlar bunlar.Sony Xperia TX’in detaylı özellikleri 29 Ağustos’da duyurulacaktır.

Kaynaklar : XperiaBlog , AndroidAuthority

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın