background img
Eki 7, 2012
0 0

Sony Xperia Tablet S Satışları Durduruldu

Yazar

Sony, Xperia Tablet S’ in   “su geçirmezlik” özelliğinde üretimden kaynaklanan bir hatanın tespiti nedeniyle satışını durdurdu.

Sony’ nin geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü ve özellikle ” su geçirmezlik “ özelliğini vurguladığı tableti Xperia S‘ de işler istediği gibi gitmedi ve geçici olarak tabletin satışını durdurdu. Sony U.K ve Sony U.S ‘ in yaptığı açıklamaya göre; Xperia Tablet S’ in  ekran ve gövde arasındaki boşluğu nedeniyle su aldığı tespit edildi ve tabletlerin seri numarası açıklanarak, toplatılması ve üretiminin geçici olarak durdurulmasına karar verildi.(ABD seri numarasını açıklarken İngiltere’ de seri numarası açıklanmadı)
Sony’ in bu açıklaması Xperia Tablet serisinin ve kalitesinin adını kötüye çıkarmaması için olumlu olarak karşılandı.

ABD’ de Sony Xperia Tablet S’ in satış rakamının 100 bin olduğu ve bu tabletlerin geri çağrıldığı da yapılan açıklamada yer alıyor. Çağırılan 100 bin tabletin tamir edilerek kullanıcılara geri teslim edilmesi bekleniyor.

Sony Xperia S tabletin özelliklerine değinecek olursak : Tabletde 1.3 GHz dört çekirdekli Tegra 3 işlemci, 1 GB RAM, 32 GB dahili hafıza bulunuyor. Ayrıca Xperia Tablet S 570 gr ağırlığında ve 9.4 inç boyutunda kapasitif dokunmatik ekran bulunuyor.16 milyon renk desteği bulunan Xperia Tablet S’de 800×1280 çözünürlüklü multitouch ekranı ile fiyatına göre gayet başarılı.

Eğer tabletinizi kullanırken kahve içmeyi seviyorsanız Xperia Tablet S’ in  ” su geçirmezlik “ özelliğinde bir sorun olduğunu göz önünde bulundurun.Kaynak:Androidcentral

Kategoriler:
Android Tabletler

Bir Cevap Yazın