background img
Şub 8, 2013
0 0

Sony Xperia SP C5303 Görüntülendi

Yazar

Sony Xperia SP C5303Sony’nin Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacağı Xperia SP C5303 görüntülendi. Sony Xperia SP daha önce HauShan ismi ile benchmark test sonuçlarında yer almıştı. İşte Sony’nin yeni telefonu hakkında son detaylar.

Sony, CES 2013’e Xperia Z ile damgasını vurduktan sonra Mobil Dünya Kongerisi’nde yeni bir telefon ile gündemde kalmaya devam edecek gibi. Daha önce HauShan kod ismi ile benchmark test sonuçları sızdırılan yeni Sony modeli Xperia SP ismi ile WMC 2013’te tanıtacak. Sony Xperia SP‘nin  Sony Xperia V ile yanyana çekilmiş görüntüleri Android-Hilfe tarafından paylaşıldı. Sony Xperia SP‘de 1.7 GHz hızında çalışan Qualcomm MSM8960T Snapdragon S4 Pro işlemci ve Adreno 320 GPU’su olması bekleniyor. Paylaşılan fotoğraflardan Xperia SP’nin Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olacağı gözleniyor.

Xperia SP ile yanyana görülen Xperia V, Sony’nin geçtiğimiz yıl satışa sunduğu fakat ülkemizde satışa sunulmayan bir model. Xperia V’den daha büyük bir ekrana sahip olduğu gözlenen Xperia SP C5303‘ün 4.5 inç 720 x 1280 piksel bir ekrana sahip oması bekleniyor. Xperia V’nin ekranı 4.3 inç boyutundaydı.

Sony Xperia SPXperia Z’nin tasarımda gözlemlediğimiz yan panelde yer alan alüminyum açma-kapama tuşu bu telefonda da yer alıyor. Arka panelinin plastik olduğunu belirten Android-Hilfe, telefonunun çıkarılamayan bir bataryaya sahip olduğunu belirtiyor. Fakat telefon hakkında detaylı bilgi paylaşımı  henüz yapılmış değil.

Kaynak : Android-Hilfe

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın