background img
May 24, 2013
0 0

Sony Xperia S İçin Jelly Bean Güncellemesi Yayınlandı

Yazar

Xperia S Jelly Bean GuncellemeSony’nin Andorid 4.1 Jelly Bean güncellemesi vereceği telefonlar arasında yer alan Xperia S için merakla beklenen Jelly Bean güncellemesi dağıtılmaya başlandı. İşte Sony Xperia S Jelly Bean güncellemesinin detayları.

Sony’nin 2012 yılındaki iddialı telefonlarından olan Xperia S için Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi hakkında geçtiğimiz günlerde Sony Mobile Rusya çalışanlarından Dmitry Lazarev’in güncellemenin Haziran ayına ertelendiğine dair attığı tweetlerden sonra birçok Xperia S kullanıcı hayal kırıklığına uğramıştı. Dmitry Lazarev’in bu tweetlerinden sonra Sony Mobile Fransa Twitter sayfasından bugün atılan bir tweet ile Xperia S için Jelly Bean güncellemesinin Fransa’dan başlanarak dağıtılmaya başlandığı duyuruldu.

Fransa’dan sonra Avrupa’daki diğer ülkelere gelmesi beklenengüncelleme kablosuz olarak cihazlara gelmeye devam ediyor. Güncellemeyi PC Companion, SEUS veya Bridge for Mac yazılımları ile bilgisayar üzerinden de takip edebilirsiniz. Satın alma ve üretim numaralarına göre dağıtılan güncelleme kademeli olarak Xperia S kullanıcılarına ulaşıyor. Güncellemenin telefonuna ulaşmasını beklemek istemeyen okurlarımız Flashtoll ile Jelly Bean kurulumunu gerçekleştirebilir.

Güncelleme ile 6.2.A.0.200 kernel(çekirdek) sürümü kavuşan Xperia S, Android 4.1’in sunduğu yeniliklerle performansını arttırıyor. Özellikle Project Butter sayesinde daha hızlı ve akıcı bir performans sergileyen Xperia S’de arayüz geçişleri güncelleme ile hızlanıyor. Sony Walkman, Albüm, geliştirilmiş kilit ekranı işlevselliği, batarya performansında iyileştirmeler, Google Now vb. birçok yeniliğin yer aldığı Jelly Bean güncellemesi telefonun kamera çekim performansını önemli derecede arttırıyor.

Kaynak : Sony Mobile Fransa(Twitter)

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın