background img
Mar 6, 2013
0 0

Sony Xperia L Teknik Özellikleri Ortaya Çıkıyor

Yazar

Sony-Xperia-l

Xperia Z ile üst düzey akıllı telefonlar arasında beklenen başarıyı sağlayan Sony, şimdi de orta sınıfa hitap edecek yeni bir model çıkarmayı planlıyor. Halen hazırlık aşamasında olan yeni model daha mütevazi özelliklerde olacak ve daha uygun fiyattan satışa sunulacak. Yeni model Xperia L olacak.

Xperia Blog adlı sitenin haberi nereden aldığını bilmiyoruz fakat daha önceki tecrübelerden güvenilir olduğu söylenebilir. Genellikle haberler tutarlı oluyor. Blogun yayınladığı habere göre yeni orta seviye Xperia L’nin 1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm işlemcisi olacak.

GPU olarak Adreno 305 söylentiler arasında kuvvetli olanı iken RAM konusu hala belirsiz. Fakat donanımın geneline baktığımızda 1 GB RAM olacağını söylemek zor değil.

Cihaz 480 x 854 çözünürlüğünde 4.3 inç ekrana sahip olacak. Kamera konusunda ön kamera olup olmadığını zaman gösterecek fakat arkada 8 MP’lik bir kamera bulunuyor.

8 GB lık dahili depolama alanı MicroSD kart ile yükseltilebilecek. MicroSD kart bazı Xperia larda yoktu. Bu desteğin olması kuşksuz kullanıcılar için iyi olmuş.

Cihazın 1700 mAh lik batarya ile satışa sunulacak ve 9.7 mm kalınlığında olacak. Son olarak cihazın Android 4.1.2 Jelly Bean kullanacağını da belirtelim.

Kaynak: Xperia Blog

 

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın