background img
Ara 15, 2012
0 0

Sony Taşınabilir Şarj Aleti Yakında Piyasada

Yazar

sonyTelefonumuzun bataryasını hergün kontrol etmediğimiz zamanlar geçmişte kaldı. Cep telefonumuzu neredeyse haftada bir şarj ederdik. Gün içinde bitti bitecek endişesi taşımazdık. Günümüzde çoğu kullanıcının akıllı telefon kullandığını varsayarak bu günleri güzel bir anı olarak hatırlayacağız.

Günümüzde ise akıllı telefonların kullanımı gittikçe artıyor. Fotoğraf çekiyoruz, sosyal ağlarda buluşuyoruz, mesajlaşıyoruz, görüntülü konuşuyoruz, maillerimizi kontrol ediyoruz kısacası günümüzün büyük bir kısmını bu aletlerle uğraşarak geçiriyoruz. Artık cihazın özelliklerine göre bu aktiviteler azaltıladabilir artırıladabilir. Durum böyle olunca şarj en büyük  problemlerin başında geliyor. Kimi üreticiler yüksek kapasiteli bataryalı cihazlar üretsede bu yoğun kullanıma onların bile dayanması zor. Kullandığınız cihazları ortlama günde bir kere şarj etmeniz gerekiyor.

Eğer bir güç kaynağına bu kadar sıklıkla ulaşma imkanınız olmasa ne yapardınız?

Seçenekler arasında ikinci bir telefon almak olabilir. Ama bunun daha ucuz ve daha kolay bir yolu olmalı diyorsanız Sony’nin piyasaya sürdüğü CP-F1L and CP-F2L taşınabilir şarj cihazları tam aradığınız cevap. Bu cihazlar basitçe birer şarj deposu. Kullanışlı ve fonksiyonel olması dışında hoş bir görünüme de sahip.

CP-F1L 3.500 mAh batarya kapasitesine sahip ve 1.5A çıkış gücü var. Tek USB çıkışı mevcut. Yani aynı anda tek cihazı şarj edebiliyorsunuz. Cihaz 9.4mm kalınlığında ve 125 g ağırlığında.

sony

CP-F2L ise daha yüksek kapasiteli olarak üretilmiş. 7000 mAh lik batarya 2.1A çıkış gücüne sahip. Bununla birlikte cihaz iki USB çıkışına sahip. Aynı anda iki cihazı şarj edebilirsiniz. Kapasitesinden dolayı biraz daha kalınlaşmış. 12.9mm kalınlığında ve 198g ağırlığında.

Her iki cihazıda rahatlıkla yanınızda taşıyabilirisniz. Cihazlar yanlarında verilen adaptörle şarj edebileceğiniz gibi PC bağlantısı ile de şarj edebilirsiniz. Cihazların ömrü konusunda bir yıl kullanıldığında kapasitesinin %80′ e düşeceği açıklanmış. Buna ek olarak 500 tam şarj edilebildiğini de  söyleyelim. Bu performans bir batarya için gerçekten etkileyici.

Cİhazlar geçtiğimiz eylül ayında Japonya da satışa sunulmuştu. Şimdi de Avrupa da satışa çıkacağı açıklandı. Türkiye ye ne zaman gelir ve fiyatı ne olur şu an bilinmiyor. Herhangi bir gelişme olursa sizi bilgilendirmeye
devam edeceğiz.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın