background img
Ara 3, 2012
0 0

Sony, Jelly Bean Güncelleme Takvimi Aralık Ayında

Yazar

Sony Xperia Android 4.1Sony’ den beklenen Jelly Bean güncelleme açıklaması geldi. Sony Jelly Bean güncellemesi alacak telefonları ve güncelleme takvimini Aralık ayında açıklayacak.

Sony’ nin resmi Twitter hesabından iki farklı kullanıcıya verdiği cevap ile Sony’ nin Jelly Bean güncelleme takvimini Aralık ayı içerisinde paylaşacağı kesinleşmiş oldu. Birçok akıllı telefon üreticisi firmanın Jelly Bean güncellemesi takvimini paylaşmasından gözler bu konuda açıklama yapmayan Sony’ ye çevrilmişti. Jelly Bean güncellemesi konusunda biraz geç kalan teknoloji devi Aralık ayında Jelly Bean güncellemesi alacak cihazları hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulunacak.

Sony 2012 yılında resmiyet kazandırdığı akıllı telefonları;  Xperia T/TX, Xperia J, Xperia V, Xperia Go, Xperia S, Xperia Acro S, Xperia Ion ve  Xperia P modelleri için Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi güncelleme garantisi vermişti. Fakat Xperia Sola, Xperia Miro, Xperia Tipo, Xperia Tipo Dual,Xperia U ve Xperia Neo L modelleri için Jelly Bean güncellemesi konusunda bilgi paylaşımında bulunmayan Sony bu konuda çok eleştirildi.

Sony Xperia T/TX ve V modellerinin 2013 yılının ilk çeyreğinde Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi alması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Sony 2011 Xperia’ ların Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi almayacağı açıklamıştı.

Jelly Bean güncellemesi almayacak Xperia cihazlarını hatırlayacak olursak: Xperia Mini,Xperia Mini Pro,Xperia Pro, Xperia Arc S, Xperia Arc, Xperia Neo V, Xperia Neo, Xperia Ray, Xperia Active ve Live with Walkman.

Sony’ nin 2012 Xperia’ ların tamamına Jelly Bean güncellemesi vereceğini düşünüyoruz.

Kaynak : Sony (Twitter)

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın