background img
Eyl 2, 2013
0 0

Sony IFA 2013’te SmartWatch 2 Modelini Görücüye Çıkartacak

Yazar

Sony Smartwatch2Giyilebilir teknolojik ürünler rekabetine Sony IFA 2013 fuarında görücüye çıkartacağı SmartWatch 2 modeli ile katılıyor. İşte Sony SmartWatch 2 ile alakalı son detaylar.

Samsung’un 4 Eylül’de Berlin’de düzenleyeceği Unpacked Episode 2 etkinliğinde akıllı saati Galaxy Gear modeline resmiyet kazandırmasına artık kesin gözüyle bakılıyor. Samsung’un akıllı saatinin ilk görsellerinin sızdırılmasından sonra daha önce Eylül ayında görücüye çıkacağı iddia edilen Sony SmartWatch 2 modeli ile alakalı Sony Mobile Facebook sayfasından paylaşım yapıldı. Haziran ayı içerisinde ilk bilgileri paylaşılan Sony SmartWatch 2 modeli, IFA 2013 öncesi görücüye çıkıyor.

Sony SmartWatch2Samsung Mobile Facebook sayfasından 4 Eylül’ü işaret eden akıllı saat görseli ile birlikte IFA 2012 fuarında Sony’nin tanıtımı gerçekleştirdiği cihazlar hakkında kısa bir video linki de yayınlandı.

Android işletim sistemiyle çalışacak olan Sony SmartWatch 2 modeli, eşleştirilen cihaza gelen aramalara cevap verme, e-posta ve metinleri  okuma ve fotoğraf çekme vb. birçok özellikle resmiyet kazanacak. Samsung’un özellikle fitness ve sağlık alanına yönelik geliştirilen uygulamalarla tanıtmaya hazırlandığı Galaxy Gear modeline karşı Sony’nin yeni akıllı saatinde ne gibi uygulamalara yer vereceği henüz sızdırılmış değil.

Sony SmartWatch 2 modeli şık ve ince tasarımı ile dikkat çekerken, 1.6 inç 220 x 176 piksel dokunmatik ekran, IP57 suya ve toza karşı dayanıklılık, NFC, Blurtooth 3.0 ve Jelly Bean işletim sistemine sahip olması bekleniyor. Sony SmartWatch 2 modelinin ortalama bir kullanımda 4 gün ile bir hafta arasında batarya performansı gösterdiği iddia ediliyor.

Sony SmartWatch 2 modeliyle alakalı henüz bir fiyat bilgisinin paylaşılmadığı ekleyelim.

Kaynak : Sony Mobile (Facebook), Sony

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın