background img
Oca 30, 2013
0 0

Şok’tan Codegen Ultimix95 Tablet

Yazar

Codegen Ultimix95Android tablet piyasasında fiyat-performans tabletlerinin kıyasıya rekabeti devam ediyor. Codegen bu rekabete 30 Ocak’ta Ultimix95 modelini Şok marketlerinde 399 TL’ye satarak farklı bir soluk getirmeye hazırlanıyor. İşte Codegen Ultmix95 modelinin teknik özellikleri ve detaylar.

Okulların ara tatile girmesi ile birlikte fiyat-performans tabletlerinin hemen hemen her köşe başında görmeye alıştığımız market zincirlerinde satılması karne hediyesi olarak tablet alternatifini güçlendirdi. Geçtiğimiz hafta A101’in 7 inç boyutundaki  Hi-Level T704 modelini satmasından sonra Şok’tan karşı atak geldi. Şok, 9.7 inç boyutunda IPS ekrana sahip Codegen Ultimix95 modelini 399 TL‘ye satmaya hazırlanıyor. Şok, Codegen Ultimix95 modeli ile birlikte 9.7 inç tabletlere uygun klavyeli deri kılıf, 9.7 inç ekran koruyucu film, 7-10 inç arasındaki tüm tabletlere uygun Universal araç koltuk arkası tutucu set ve 7-10 inç arasındaki tüm tabletlere uygun Universal araç içi vantuzlu cam tutucu ile farklı bir satış politikası izliyor. 9.7 inç  IPS ekrana sahip Codegen Ultimix95 modeli ile birlikte diğer ürünlerde, günlük kullanımda çok işinize yarayabilir.

9.7 inç boyutunda 1024 x 768 piksel çözünürlüğüne sahip olan Codegen Ultimix95, donanımsal özellikleriyle fiyat-performans tabletlerinden beklenen birçok özelliği karşılıyor. Android 4.1.1 Jelly Bean işletim sistemi ile tablet piyasasındaki birçok tabletten ayrılıyor.

Codegen Ultimix95 Teknik Özellikler

  • 9.7 inç 1024 x 768 piksel IPS ekran ( 10 noktadan dokunma desteği )
  • 1.6 GHz hızında çalışan ARM Cortex A-9 tabanlı Rockchips RK3066 çift çekirdekli işlemci
  • Mali 400 GPU ( grafik işlemci )
  • 1 GB RAM
  • 16  GB dahili hafıza ve 32 GB a kadar MicroSD desteği
  • Arka kamera 2 MP, 1.3 MP ön kamera
  • Android 4.1.1 Jelly Bean İşletim Sistemi
  • 7000 mAh batarya
  • Wi-Fi 802.11 b/n/g/n, 3G desteği ( OTG kablosuyla )

Codegen Ultimix951.6 GHz hızında çalışan ARM Cortex A9 tabanlı Rockchips RK3066 çift çekirdekli işlemci ve Mali 400 GPU‘ su 1 GB DDR3 RAM ile birleştiğinde üst düzey bir performans sergileyeceğini düşündüğümüz tablet fiyat-performans tabletlerine göre gayet iyi bir donanıma sahip.

Codegen Ultmix95 modeli 1024 x 768 piksel IPS ekrana sahip ve 10 noktadan çoklu dokunma destekliyor. Birçok fiyat-performans tablette 5 noktadan çoklu dokunma desteği bulunuyor.

Codegen Ultmix95’de 3G desteği bulunuyor. OTG kablosu ile mobil modem aracılığıyla tabletinizde internet bağlantısını stabil olarak kullanabilirsiniz. Tabletin desteklediği mobil modem cihazlarını kaynak kısmında yer alan Codegen linkine tıklayarak bakabilirsiniz.

Codegen Ultmix95 modelinde yer alan HDMI çıkışı sayesinde tabletinizi televizyona bağlayabilir, bu sayede tabletinizi sanki bir media oynatıcı gibi kullanarak televizyonda Full HD film izleyebilirsiniz.

Tablette 7000 mAh batarya yer alıyor. 9.7 inç ekran değerine sahip tablette güçlü bir bataryanın yer alması tabletin fiyat-performans tabletlerine göre iyi bir pil performansı sergileyeceğini gösteriyor. Fakat bu konuda Codegen tahmini bir süre yayınlamamış.

Codegen Ultimix95‘te bazı oyun ve uygulamalar yüklü olarak geliyor. Bunların arasında en önemli olan Flash Player. Bilindiği gibi Android 4.1 Jelly Bean işletim sisteminde Flash Player desteği bulunmamakta. Yüklü olarak gelen Flash Player sayesinde Youtube ve flash içeren sitelerde rahatça gezinebilirsiniz. Android cihazlarınıza Flash Player yüklemek için ilgili yazımıza göz atabilirsiniz. Yüklü olarak gelen uygulamalar Smart2 office (full versiyon),Youtube , Facebook, Twitter ve Android platformunda popüler oyunlar arasında olan 4 oyun.

Codegen Ultimix95 TabletSon olarak Şok marketlerinin Codegen Ultmix95 modeli kampanyasının detaylarına değinecek olursak. Codegen Ultmix95 modeli 399 TL‘den satışa 30 Ocak’ta sunulacak. Garanti Bonus, Yapı Kredi Word ve Maximum kartta peşin fiyatına 6 taksit yapıldığını da ekleyelim. Tabletle beraber satışa sunulan 9.7 inç tabletlere uygun klavyeli deri kılıf, 9.7 inç ekran koruyucu film, 7-10 inç arasındaki tüm tabletlere uygun Universal araç koltuk arkası tutucu set ve 7-10 inç arasındaki tüm tabletlere uygun Universal araç içi vantuzlu cam tutucu da günlük kullanımda işinize yarayacaktır.

Kaynak : Codegen

Kategoriler:
Android Tabletler

Bir Cevap Yazın