background img
May 25, 2012
0 0

Siri ile S Voice Karşılaştırması

Yazar

Apple iPhone 4S’de bulunan kişisel asistan Siri’ye karşılık Samsung Galaxy S 3 ile kullanıcıların kullanmaya başlayacağı S Voice özelliğinden hangisinin daha iyi olduğuna dair S Voice ve Siri  karşılaştırmaları büyük bir hızla devam ediyor.

Galaxy S3’un en büyük özelliklerinden birisi olacak olan S Voice adlı kişisel asistanı, Siri’ye kafa tutabilecek niteliklere sahip.
Samsun ve Apple arasındaki kişisel asistan savaşına en son olarak The Verge’nin yaptığı karşılaştırma damgasını vurdu.Zaten internette biraz inceleme yapmaya başlarsanız S Voice Siri karşılaştırmalarının giderek arttığını görebilirsiniz.
Peki Galaxy S3 ile gelecek olan S Voice özelliği mi daha iyi yoksa Apple iPhone 4S’in Siri özelliği mi?

Aşağıdaki videoyu izlediğinizde göreceğiniz gibi Siri-S Voice karşılaştırmasında iki asistanında bazı sorulara yanlış cevaplar verdiğini ama Siri’nin S Voice’e göre biraz daha hızlı çalıştığını görebiliyoruz.Yani Siri-S Voice’e göre biraz daha iyi diyebiliriz.

Siri ve S Voice ile  hava durumu,alarm veya önemli bir randevu ayarlamaya kadar birçok işlem yapılabiliyor.Aslında yaklaşım konusunda kullanıcıların kişisel tercihi olacak. Bu karşılaştırma testini yorumlarınıza bırakıyoruz.
Sözü uzatmaya gerek yok. Sizleri video ile baş başa bırakalım ve kararı siz verin.

Kategoriler:
Uygulama Canavarı

Bir Cevap Yazın