background img
Eki 14, 2012
0 0

Sharp’ın Yeni Amiral Gemisi: Sharp DM014SH

Yazar

Japon GSM operatörü Softbank geçtiğimiz hafta içerisinde 2013 kış ve ilkbaharında pazara sunacağı akıllı telefonlarını tanıttı. 2013 ilkbaharında piyasada olacağını açıklanan Sharp DM014SH için şimdiden Sharp’ın android amiral gemisi olacak diyebiliriz.

Sharp DM014SH ın ilk göze çarpan özelliği Disney karakterleri Mickey ve Minnie Mouse ile süslenmiş kasası.  Dış görünüşünden dolayı bu telefonu bayan telefonu veya çocuk telefonu olarak nitelendirebilirsiniz; ancak telefonun teknik özellikleri şu an ülkemizde satışta olan pek çok orta segment Samsung, HTC ve Sony Xperia dan alta kalır değil.

Sharp DM014SH Disney

Öncelikle Sharp DM014SH’ın Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile beraber geleceğini ancak Jelly Bean güncellemesi alacağını belirtelim.

Sharp DM014SH 4.5 inchlik full HD (1280 × 720) ekranı ile ekran büyüklüğü olarak 4 inchlik Iphone 5  i geride bırakıyor ve 4.8 inchlik Samsung Galaxy S3 ve 4.7 inchlik HTC One X ve One X+ ın arkasında kendisine yer buluyor.

Telefonun ebatları ve ağırlığı hakkında henüz resmi bir bilgi yayınlanmış değil. Ancak basın duyurusunda paylaşılan görsellerden yola çıkarak ince ve hafif bir akıllı telefonla karşılaşacağımızı kestirebiliriz.

Qualcomm Krait MSM8960 1.5GHz Dual Core işlemciye sahip olacak olan Sharp DM014SH, 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafızasıyla da ön plana çıkıyor. 8 GB bana yetmez diyenler için SD card desteği de unutulmamış.

Telefonun ana kamerası ne 5 ne de 8 mega piksel, DM014SH ta Sharp 13 megapiksellik süper bir kamera kullanmış, bakalım çekim kalitesi olarak beklentileri karşılayabilecek mi? Arka kameranın aksine ön kamera olarak 300,000 piksellik bir kamera kullanılması biraz hayal kırıklığı yaratmıyor değil. En azından 1.3 Mp lik 720p bir ön kamera bu telefonu daha iyi tamamlayabilirdi.

Su ve toz geçirmez bir gövdeye sahip olan telefonda Kızıl Ötesi ve Bluetooth bağlantıları da mevcut.

Sharp DM014SH Softbank’ın Ultra Speed ve 4G paketlerinde sırasıyla 42Mbps ve 76MBps maksimum download hızlarına ulaşabiliyor.

Japonya dışında satışa sunulması beklenilmeyen bu telefonun olası ters bir durumda ciddi satış rakamlarına ulaşması çok da zor olmayacaktır.Kaynak: Android Authority, Disney Mobile

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın