background img
Tem 13, 2013
0 0

Sense 5 ve Stok Android Arayüzü HTC One’da

Yazar

HTC One Sense 5HTC’nin geliştirdiği Sense 5 arayüzünün sağladığı bazı özelliklerden mahrum kalan HTC One Google Edition kullanıcıları için Sense 5 ve AOSP (Android Açık Kaynak Projesi) ROM’larını birlikte çalıştıran switch projesi detaylanıyor.

HTC One kullanıcıları Sense 5 ve AOSP ROM’ları arasında zor bir seçimle karşı karşıya. HTC One Google Edition modelinin Google Play’de yerini almasından sonra  Tayvanlı üreticinin amiral gemisinin küresel pazarlarda satışa sunduğu Sense 5 arayüzüne sahip modelinde yer alan Blinkfeed, HTC Zoe vb özelliklerden mahrum kalan kullanıcıları sevindiren haber geçtiğimiz günlerde Paul O’Brien tarafından paylaşılmıştı. Burada sizlerle paylaştığımız habere göre Sense 5 ve AOSP ROM’ları HTC One’da aynı anda bulunacak. HTC tarafından henüz proje ile alakalı bir açıklama bulunmuyor fakat  Android platformu için ROM geliştiren forumlardan olan Modaco.com switch projesi için ilk demo videoyu yayınladı.

Modaco.com’un yayınladığı MoDaCo.Switch adındaki videoda henüz projenin detayları yer almıyor fakat hem Sense 5 hemde AOSP ROM’unun HTC One modelinde nasıl çalıştığı, iki arayüz arasında geçişin nasıl olduğunu ve uygulamaların uyumluluğunu videoda sizleri bekliyor.


Kaynak : MoDaco

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın