background img
Eyl 25, 2013
0 0

Samsung’un Yeni Kamera Teknolojisi “ISOCELL”

Yazar

Samsung ISOCELLAkıllı telefon üreticileri arasındaki kıyasıya rekabet kamera sensörleri konusunda devam ediyor. Samsung’da bu rekabete yeni “ISOCELL” kamera sensörleri ile katılıyor. İşte Samsung’un ISOCELL kamera sensörlerinin detayları.

HTC’nin Ultrapiksel ismini verdiğini yeni kamera sensörüne 2013 yılındaki amiral gemi modeli  One modelinde yer vermesinden sonra Sony’nin G Lens sensörlü Xperia Z1 modeli geçtiğimiz günlerde resmiyet kazanmıştı. Sony G Lens sensöre sahip 20.7 megapiksel kameraya sahip olan Xperia Z1 modeli ile akıllı telefonlar için özel olarak ürettiği QX100 ve QX10 kamera lenslerini tanıtmıştı. HTC ve Sony cephesinden gelen bu hamlelere karşı Samsung, kamera yazılımları ile cevap vermekle yetinmeyeceğinin ilk sinyalini “ISOCELL” sensörlerini tanıtarak verdi.

Düşük ışıklı ortamlarda daha net çekim yapma imkanı sunacak olan ISOCELL kamera sensörleri şu anda Samsung’un üst düzey modellerinde yer alan BSI sensörlerinin yerini alacak. Düşük ışıklı ortamlarda %30 daha  iyi renk doğruluğu sağlayacak olan yeni kamera sensörünün %30 daha iyi HDR performansı sunmasu bekleniyor. ISOCELL sensörlerinin 8 megapiksel çözünürlük, 1.2 mikron boyutundaki pikseller ve 1/4 inç optik formata ve S5K4H5YB yapı numarasına sahip olduğu açıklandı.

Techno System Research’ün yaptığı araştırmaya göre 2014 yılında akıllı cihazların %66‘sında 8 megapiksel veya daha üzeri kamera sensörü yer alacak.

Kaynak : Samsung Tomorrow

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın