background img
Eyl 2, 2013
0 0

Samsung’un Akıllı Saati Galaxy Gear Görüntülendi

Yazar

Samsung SmartWatchSamsung’un uzun süredir üzerinde çalıştığı akıllı saat Galaxy Gear’ın ilk görüntüleri sızdırıldı. İşte Samsung’un 4 Eylül’de tanıtacağı akıllı saati Galaxy Gear modelinin ilk görüntüleri.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber artık akıllı terimi farklı cihazlar içinde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Sony, Pebble, Cooko ve Motorola gibi akıllı saat fikrine daha hızlı giriş yapan şirketlerden sonra Samsung ve Apple’ın da akıllı saat projeleri üzerinde çalıştığı haberleri uzun süredir gündemi meşgul ediyordu. Samsung Mobile Başkan Yardımcısı Lee Young-Hee tarafından 4 Eylül’de tanıtılacağı doğrulanan Galaxy Gear modelinin daha önce teknik özellikleri ile alakalı bazı bilgilerin sızdırıldığını buradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Ünlü Twitter hesabı Evleaks geçtiğimiz günlerde Galaxy Gear modelinin akıllı telefonlarla iletişim kurmasını sağlayacak olan Galaxy Gear Manager uygulamasının arayüzünü sızdırmıştı.

Samsung Galaxy GearSamsung’un akıllı saati Galaxy Gear modelinin tasarımı ile alakalı şimdiye kadar sadece prototip çizim görselleri ortaya çıkmıştı fakat venturebeat.com tarafından paylaşılan görseller akıllı saatin tüm tasarım ve teknik detaylarını ortaya çıkardı. Samsung’un çalışma içerisinde olduğu 3.şahıs bir şirket tarafından geliştirilen uygulamaların tanıtım videosundan aldığı ekran görüntüleri paylaşan Venturebeat.com, Samsung’un akıllı saatinin son prototip çalışmasının bu model olmayabileceğini de ekliyor.

Güney Koreli üreticinin paylaşılan görsellerde üst ve alt kenarlarda daha piyasadaki rakiplerine göre daha kalın bir tasarıma imza atmış. Kenarları yuvarlatılmış dikdörtgen bir tasarıma sahip olan akıllı saatte 2.5 inç ekran yer alıyor. Samsung’un sağlık takip sensörü, nabız ölçer vb. özelliklerle donattığı akıllı saati özellikle sağlık ve fitness alanında adından söz ettireceğe benziyor.

Samsung Akilli SaatBluetooth ve NFC üzerinden Android cihazlarla iletişim kurabilen cihaz ayırca Wi-Fi desteği sayesinde bağımsız olarak da çalışabilecek. Sosyal medya entegrasyonu, bağlı olduğu cihaz üzerinden arama başlatma seçeneği ve çağrı listesine ulaşma gibi özelliklere sahip olan Galaxy Gear modeli 4 megapiksel kamerası ile kalori hesabını da kolaylaştırıyor. Ürün barkodlarının kamera tarafından taratılmasıyla kalori hesabı yapan Galaxy Gear, kilo kontrolünde kullanıcısına yardımcı olacağa benziyor. Yiyeceklerin resimlerinin çekilmesiyle akıllı saatin kalori hesabı yapacağı da Venturebeat.com’un iddiaları arasında.

S Voice desteği ile sesli komut imkanı da sunan akıllı saatin 10 saat pil ömrü sunacağı iddia ediliyor.

Samsung Galaxy Gear modelinin 2.5 inç 320 x 320 piksel AMOLED ekran, 1.5 GHz hızında çalışan Exynos 4212 işlemci, Mali T400 grafik işlemci, 1 GB RAM, 6 GB veya 8 GB dahili depolama NFC, Bluetooth 4.0 LE, 4 megapiksel kamera, hoparlör, akselerometre ve Jelly Bean işletim sistemiyle raflardaki yerini alması bekleniyor.

Kaynak : Venturebeat

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın