background img
Ağu 30, 2013
0 0

Samsung’un Akıllı Saati Galaxy Gear 4 Eylül’de Geliyor

Yazar

Samsung Akıllı SaatSamsung’un uzun zamandır gündemi meşgul eden akıllı saati Galaxy Gear, 4 Eylül’de resmiyet kazanıyor. İşte Samsung’un akıllı saati Galaxy Gear ile alakalı son bilgiler.

Mobil sektörünün hızla geliştiği günümüzde akıllı cihazlar arasına her geçen gün yeni bir cihaz daha katılıyor. Bir ağa bağlı olan cihazlara akıllı ön ismini koyan üreticilerin yeni hedefi saat sektörü. Daha önce karşımıza televizyon ve beyaz eşyalarda çıkan akıllı terimi son günlerde en çok saatler için gündemi meşgul ediyor. Sony’nin SmartWatch modeli, Pebble ve Cooko gibi şirketlerin akıllı saatlerine yakında Apple’dan iWatch ve Samsung’dan Galaxy Gear modelleri de katılacak.

Samsung’un 4 Eylül’de Berlin’de düzenleyeceği Unpacked Episode 2 etkinliği ile alakalı geri sayıma başladığını buradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Güney Koreli teknoloji devinin en yeni teknolojilerini tanıtacağı Unpacked Episode 2 etkinliği canlı olarak yayınlanacak. Samsung’un etkinlikte yeni phablet modeli Galaxy Note 3 ile birlikte uzun süredir gündemi meşgul eden akıllı saatini de tanıtması bekleniyor. Samsung’un akıllı saati bazı, sertifika başvurularında Galaxy Gear ismiyle görüntülenmişti. Özellikle 2014 yılında daha çok duymaya başlayacağız akıllı saat terimine Samsung hızlı bir giriş yapmayı planlıyor. Samsung Mobile Başkan Yardımcısı Lee Young-Hee tarafından  “giyilebilir konsept cihaz” olarak tanımlanan Galaxy Gear modelinin teknik özelikleriyle alakalı henüz Samsung cephesinden bir açıklama bulunuyor fakat cihazın esnek olmayan düz bir AMOLED ekranla tanıtılacağı Samsung’a yakın kaynaklar tarafından doğrulandı.

İddialara göre Galaxy Gear modeli 1.67 inç 320 x 320 piksel AMOLED ekran, 1.5 GHz hızında çalışan Exynos 4212 işlemci, Mali T400 grafik işlemci, 1 GB RAM, 6 veya 8 GB dahili depolama NFC, Bluetooth 4.0 LE ve 4 megapiksel kameraya sahip olacak.

Bloomberg’in firmaya yakın kaynaklara teyit ettirdiği bilgiye göre Galaxy Gear’ın 4 Eylül’deki Unpacked Episode 2 etkinliğinde tanıtılması kesinlik kazandı. Ayrıca model esnek olmayan düz bir AMOLED ekrana yer verecek.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın