background img
Tem 6, 2013
0 0

Samsung’dan Apple’a Reklamlı Gönderme

Yazar

Samsung Apple ReklamSamsung’un 20 milyon satış barajını aşan amiral gemisi Galaxy S4’ün yeni reklam filmi çok konuşulacağa benziyor. Samsung’un Apple’ı hedef aldığı yeni Galaxy S4 reklamı İzlanda’dan geldi. İşte Samsung’un Apple’ı hedef aldığı o reklam filmi.

Ucuz iPhone ve iPhone 5S’in gündemi meşgul ettiği şu günlerde Samsung’dan Apple’ı hedef alan yeni bir reklam filmi yayınlandı. Her sene yeni amiral gemisinin tanıtımını hazırladığı farklı reklam filmleri ile gerçekleştiren Samsung ile Apple arasında reklam çalışmalarında da bir rekabet söz konusu. Samsung’un özellikle Amerika’da yayınlanan reklam filmlerinde Apple’a göndermelerde bulunduğu ve Apple karşıtlığı felsefesinin benimsendiği reklam filmlerini yayınladığı aşikar. Geçtiğimiz dönemlerde Apple Store önünde kuyrukta bekleyen kullanıcıları hedef alan Samsung yeni reklam filminde de Apple’ı değilde Apple kullanıcılarını hedef alıyor.

İzlanda’da yayınlanan reklam filminde elinde elma ile dağlık bir alanda karşımıza çıkan ana karakterimiz reklamda telefonla gerçekleştirdiğimiz bazı şeyleri yapmaya çalışıyor. Bu işlemler sırasında istediğini yapamadığı gözlenen oyuncu, daha sonra çevresinde elmalarla dolu bir alanda Galaxy S4 ile karşımıza çıkıyor. Galaxy S4’ün kullanmaya başladıktan sonra farklı hareketlerle sevinç gösterileri sergileyen oyuncunun bu sevincine ninjalarda eşlik ediyor. Bir koyunun karşısında anlam veremediğimiz hareketlerle dans eden oyunculardan sonra Apple’a gönderme olarak elmadan bir ısırık alan ana karakter ile reklam sona eriyor.

Apple’ın bu tarz reklam çalışmalarına pek cevap verdiği söylenemez fakat Apple’dan bakalım bu reklam filmine nasıl bir cevap gelecek.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın