background img
May 6, 2013
0 0

Samsung’dan 9000 mAh’lik Ekstra Batarya

Yazar

Cep telefonlarının hayatımıza ilk girdiği yıllarda telefon alırken tercihimizi en şık ve küçük tasarıma sahip olan şarjı en azından 3-4 gün giden telefonlardan yana kullanırdık. Bir günde bataryası biten bir telefona sahip olmak kimsenin isteyeceği bir durum değildi. Sonra günlerden bir gün telefon kavramını tamamen değiştirecek bir ürün tanıtıldı. Takvimler 2007 yılının ocak ayını gösteriyordu. Apple kendi işletim sistemini içine koyduğu ve adına iPhone dediği bir akıllı telefonla tüm dikkatleri üstüne çekmişti. iPhone dünya çapında bir çılgınlık gibi yayıldı ve çok ciddi satış rakamlarına ulaştı. Aynı yılın sonlarına doğru bu sefer Google cephesinden bir bomba haber geldi. Arama motoru devi “Android” adını verdiği açık kaynak kodlu bir mobil işletim sistemini duyurdu. 2007 yılından sonra artık ceplerimizdeki telefonlar akıllanmaya ve akıllandıkça da gündelik kullanımda şarjları 1-2 günden fazla gitmemeye başladı.

Nisan 2009’da Android 1.5 Cupcake ile başlayan android yolculuğu şu an için 4.2 Jelly Bean ile devam etmekle beraber her yeni versiyonda bir önceki versiyonun üstüne koyularak daha performanslı, daha güçlü ve daha kararlı bir işletim sistemi geliştirilmeye çalışıldı. Bu süreç içerisinde Samsung, Sony, LG gibi şirketler de android işletim sistemi üzerine kendi arayüzlerini yazarak kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı hedeflediler. Bu hedefler arasında cihazın batarya ömrünü olabildiğince uzatmak ilk sıralarda yer alıyordu.

Ancak gelinen nokta şu ki artık full hd ekrana sahip, aynı anda birden fazla pencerede işlem yapabildiğimiz akıllı telefonlara sahibiz ve bu telefonlar olabildiğince ince ve şık tasarımlara sahipler; hal böyle olunca da batarya kapasiteleri  normal kullanımda ancak 1 gün yetebilecek seviyelerde hatta sabahtan akşama şarj etmeden çıkabilenler kendini şanslı hissediyor.

Eğer akıllı telefonunuzun bataryası sabit değilse çıkabiliyorsa alacağınız bir yedek batarya ile bu sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Ya da şarjlı arka kılıflardan bir tane alıp daha kalın ve daha ağır bir telefon taşıyarak akşam eve şarjı bitmemiş bir android canavarıyla dönebilirsiniz.

Bir diğer alternatif ise bir USB/Micro USB veya 30 pin kablosuyla telefonuza güç çekeceğiz bir ekstra batarya olabilir. Piyasada farklı markalarda pek çok benzer ürün bulabilirsiniz; ancak bu yazımızda sizlerle Samsung’un piyasaya sunduğu ve 9000 mAh pil gücüne sahip olan orijinal ekstra batarya kitinden bahsedeceğiz.

Tüm akıllı telefonlar ve tabletlerle USB’den uyumlu olarak çalışan cihaz 5Vluk bir output veriyor ve dört seviyeli LED göstergesiyle şarj olurken veya mobil cihazınızı şarj ederken size batarya durumunu gösteriyor.

Kutu içeriğinde USB-Micro USB kablosu ve USB-30 Pin kablosu bulunan cihaz Samsung tarafından 99,99 dolara satışa sunulan cihaza ShopAndroid üzerinden %10 indirimle 89,95 dolara sahip olabilirsiniz.

Kaynak: Android Central

Kategoriler:
Android Cihazlar

Bir Cevap Yazın