background img
Eki 26, 2012
0 0

Samsung Nexus 10 Kullanım Klavuzu Sızdırıldı

Yazar

Nexus 10 Kullanım KlavuzuGoogle tarafından 29 Ekim’ de tanıtılması beklenen yeni Nexus modelleriyle alakalı Samsung’un hazırlamış olduğu Nexus 10′ a ait kullanım klavuzu sızdırıldı.

Mayıs ayında Wall Street Journal tarafından yapılan bir haberde Google’ ın yeni Nexus modelini farklı üreticilerden pazara süreceği konuşuluyordu. Yeni Nexus modeli için 29 Ekim’ deki etkinlikte  Google – LG işbirliğinde, LG Nexus 4 tanıtması bekleniyor. Tanıtım etkinliğine sayılı günler kala Google’ ın uzun süre birlikte çalıştığı uzak doğulu üretici Samsung’ un yeni Nexus modeli Nexus 10‘ a ait kullanım klavuzu Koreli bir internet sitesi tarafından sızdırıldı.

Geçtiğimiz günlerde Samsung’ un etkinlikte Android 4.2 , Nexus 4 ve Nexus 10‘ u tanıtması bekleniyor. LG Nexus 4′ ün neredeyse tüm özellikleri tanıtım öncesinde sızdırıldı. LG Nexus 4′ ün beklenen özelliklerle çıkıp çıkmayacağını New York’ daki etkinlikte öğreneceğiz.

Samsung Nexus 10‘ un ” Manta ” kod adıyla çıkacağına dair ilk bilgiler daha önce  Thenextweb tarafından paylaşılmıştı ve ” Manta ” için Motorola’ nın da ismi geçiyordu. Bugün yayınlanan kullanım klavuzu ile Samsung’ un Nexus 10′ a modelini çıkaracağı kesinleşmiş oldu.

Samsung Nexus 10 kullanım klavuzundaki görsele göre Galaxy Note 10.1‘ e benziyor fakat bu konuda net birşey söylemek için 29 Ekim’ i beklememiz gerekiyor. Nexus 10′ da çift hoparlör, ön ve arkada olmak üzere 2 farklı kamera ve ön panelde alt tarafta yer alan bir uyarı LED’ i yer alıyor. Nexus 10′ da Micro SD Kart desteği yer almıyor. Ayrıca tabletin metalik gövde ile tanıtılması bekleniyor.

Nexus 10 Özellikler

Samsung Nexus 10′ un beklenen teknik özellikleri

Samsung’ un yeni Nexus modeli özellikle ekranı ile Apple’ ın en iyi ekran yoğunluğuna sahip tablet ünvanını elinden alacak gibi.

  • 1.7 GHz çift çekirdekli ARM Cortex-A15 işlemci ve Exynos 5 Dual Çipset ( ARM Mali-T604 GPU )
  • 10.1 inç WQXGA 2560 x 1600 piksel çözünürlük
  • 16/32 GB Hafıza Seçenekleri
  • Android 4.2 Jelly Bean İşletim SistemiKaynak : Seeko

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın