background img
Eyl 17, 2012
0 0

Samsung Kendi 13 MP Resim Sensörü Üzerinde Çalışıyor

Yazar

Samsung, telefonlarının ekran, RAM ve CMOS resim sensörü de dahil olmak üzere parçaların birçoğunu kendi üretse de telefon ve tabletlerde kullanılacak 13 MP CMOS resim sensörü üretmemişti. Çok da uzak olmayan gelecekte bu durum değişecek gibi görünüyor.

CMOS Resim Sensörleri

Samsung’un Galaxy Note 2’ye 13 MP kamera koyacağı söylentisi uzun bir süredir vardı. Fakat IFA’da açıklanan Galaxy Note 2 özellikleri arasında kameraya baktığımız zaman 8 MP ifadesiyle karşılaştık. Bunun sebebi, Samsung’un henüz telefon ve tabletler için uygun bir 13 MP sensör üretmemiş ve Sony’den sipariş etmiş olmasıydı. Ancak planlar tutmadı ve Sony, sadece kendisiyle daha önce anlaşmaya varan LG’nin siparişini karşılayabileceğini açıkladı. Bunun üzerine Samsung, Galaxy Note 2’ye zaten kendisinin üretmekte olduğu 8 MP CMOS resim sensörünü dahil etmek zorunda kaldı.

Sütten ağzı yanan Samsung’un “İş başa düştü” diyip kolları sıvaması uzun sürmedi. Samsung’un kurumsal sitesinde yeni bir 13 MP CMOS resim sensörü “Geliştirme Aşamasında” statüsüyle ürün kataloğundaki yerini aldı. Sensörün ne zaman tamamlanacağı henüz belli değil, ancak Samsung’un bir sonraki ağır topuna yetişeceğini tahmin ediyoruz.Kaynak: Samsung

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın