background img
Eki 18, 2012
0 0

Samsung GT-i9260 Galaxy Premier

Yazar

LG’nin LG Nexus hamlesinden sonra tüm gözler Samsung’un Galaxy Nexus üzerine birşey koyup koymayacağına çevrilmiş durumda. Daha güçlü bir işlemci, daha geniş bir ekran, daha kaliteli bir kameraya sahip olacak bir Galaxy Nexus 2 veya Galaxy Nexus Plus herkesin merakla beklemeye devam edeceği bir ürün olarak kalacak gibi görünüyor.  Alman Mobile Geeks sitesi tarafından sızdırılan bilgilere göre model numarası olarak GT-İ9260 olacak olan cihaz Galaxy Nexus’un bir adım ötesi olmayacak, başlı başına yeni bir isimle satışta olacak yeni bir ürün olacak ve Galaxy Premier olarak anılacak. Galaxy Nexus’un GT-İ9250 olduğunu göz önüne alırsak GT-İ9260 ın yeni bir Nexus modeli olmasını beklememiz çok doğal ancak Samsung en son Galaxy S3 Mini lansmanında olduğu gibi yine Android dünyasını ters köşeye yatıracak gibi görünüyor.

Galaxy Premier vs Galaxy S3

Dedikodunun kaynağının Samsung Galaxy S3 Mini’yi aynen lansmanda anlatıldığı özelliklerle önceden sızdıran Mobile Geeks olması Galaxy Premier konusunda da haberin doğru olma olasılığını arttırıyor. Peki dedikoduya göre Galaxy Premier nasıl bir telefon biraz teknik özelliklerine göz atalım:

4.65 inch 720p lik HD SuperAMOLED bir ekranla karşı karşıyayız Galaxy S3 ten yaklaşık 0.15 inch daha küçük. (Üstteki görselden 2 telefon arasındaki farkı daha net görebilirsiniz) Galaxy Premier’in 1.5 GHz Dual Core ARM Cortex-A9 bir işlemciye ve tahminen 1 GB RAM’e sahip olması bekleniyor. Telefonda hafıza olarak 8 Gb ve 16 Gb olarak gelmesi ve Mikro SD Kartlarla 64Gb ta kadar çıkabilmesi bekleniyor. 8 megapiksellik bir kamera ve yine 2 megapiksellik bir ön kamerayla gelmesi tahmin ediliyor.  Galaxy Premier’in işletim sistemi olarak 4.1 Jelly Bean ile çıkması kuvvetle muhtemel.

Teknik özelliller ve görünüm olarak Samsung Galaxy S3’e de fena halde benzeyen Galaxy Premier’in fiyat olarak da S3’e yakın ve S3’ten yaklaşık 20-70 euro daha düşük bir fiyata tahminen 480 euro civarlarına satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Tabi bu fiyatlar Kapıkule’den dışarı çıktığımızda geçerli olan fiyatlar ülkemize gelmesi durumunda Galaxy Premier’in 1,500 TL den aşağıya satılacağını pek düşünmüyoruz.

Henüz dedikodu olan Galaxy Premier hakkında şimdilik yazacaklarımız bu kadar, daha çok ayrıntı elde ettikçe ve Samsung cephesinden resmi bir açıklama gelmesi durumunda yeni bir yazıyla karşınızda olacağız.Kaynak:  Android Central, Android Authority

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın