background img
Nis 19, 2014
0 0

Samsung Galaxy S5’in Parmak İzi Sensörü Hacklendi

Yazar

Samsung’un parmak izi ve nabız ölçer sensörüyle dikkate çeken, 11 Nisan’da 155 ülkede birden satışa sunulan yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S5, Apple iPhone 5s’in yaşadığı hack durumuyla karşı karşıya.

Şubay ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi kapsamında Unpacked etkinliğiyle resmiyet kazanan Samsung’un yeni amiral gemisi ilk gün satış haberleri ile gündemde yerini almaya devam ederken Samsung’un amiral gemisinin parmak izi sensörünün hacklendiği haberi gündeme bomba gibi düştü.

iPhone 5s’in tanıtılması sonrası iPhone 5s’in Touch ID‘sini hackleyerek adından söz ettiren SRLabs ekibi Samsung Galaxy S5’in de parmak izi sensörünü kandırmayı başardı. Samsung Galaxy S5’e tanıtılan parmak izini plastik bir kalıp yardımıyla kopyalayan SRLabs ekibi bu plastik kalıp ile Samsung Galaxy S5’in parmak izi sensörünü açabildi.

Apple’ın parmak izi sensörüne göre çok daha güvenlik tedbirleriyle donatıldığı söylenen sensörün plastik kalıp yardımıyla kandırılabiliyor olması güvenlik konusunda soru işaretlerine yol açsa da yakında birçok uygulamada Samsung Galaxy S5 kullanıcıları için parmak izi sensörü seçeneğiyle giriş desteğinin geleceğini düşünüyoruz.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın